Ez fogadja az Indóház környéki lakótelepen élőket, amikor a Széchenyi utca felől térnek haza. Az odavezető átjárót ugyanis egyesek rendszeresen tivornyákra használják, ebből lett elege a lakóknak. Ha a többség úgy dönt, az önkormányzat kiadja az engedélyt a lezárásra.
– Minden tiszta vizelet! Ide is ürítenek, eldobálják az üvegeket! – panaszolja egy idős hölgy, amikor éppen átkel a telefirkált, szemmel láthatóan koszos betonátjárón. Szabó Lászlóné már negyven éve lakik az Indóház környéki lakótelepen, azt mondja, áldatlan állapotok vannak. Főleg éjszakánként.
– Mivel ez egy fedett, viszonylag zárt terület, ide járnak vagy a hajléktalanok vagy a fiatalok, és hajnalig randalíroznak. Láthatja maga is, mit hagynak maguk után – mutat egy földön éktelenkedő vizeletfoltra.
– A világítást is tönkretették, este csak zseblámpával tudunk itt közlekedni, félek, amikor keresztülmegyek erre sötétedés után – mondja szörnyülködve a hölgy.
A lakótelepen legalább hatszáz család lakik, az épületek egy viszonylag zárt területet vesznek körül, ahová a tömböt megkerülve is be lehet jutni, de a Széchenyi utca felől az átjárón át vezet a legrövidebb út.
Az átjáró felett közvetlenül lakás van, Mester Miklósék élnek itt. Tavaly költöztek, azt mondja, egyre nehezebben viselik a mostani állapotokat.
– Nyáron nem lehet ablakot nyitni, egyrészt a zaj miatt, másrészt a bűz miatt.
De nem csak éjjel van itt hangoskodás, a gyerekek rendszeresen itt fociznak, az állandóan betonnak csapódó labda hangja pedig egy idő után elviselhetetlen, emellett magában az épületben is károkat okoz – mutat az átjáró lyukas plafonjára, ami gyakorlatilag éppen az ő lakásának a padlója.
Azt is elmondta, hogy rendszeresen ők takarítják az összepiszkított aluljárót, magasnyomású mosóval.
A lakástulajdonos nagyon örülne annak, ha lezárnák az átjárót, hiszen ezzel szerinte nagyon sok probléma megoldódna, és egy kisebb kerülővel mindenki eljuthatna a céljához.
Többségi döntés kell
– Néhány lakó valóban megkeresett minket a problémával, és a helyszíni bejáráskor mi is szembesültünk a helyzettel – tájékoztatta honlapunkat Molnár Iván önkormányzati képviselő. – Mivel azonban az aluljáró a lakók tulajdonában van, az önkormányzat csak akkor adhat ki engedélyt a lezárására, ha az ott élők többsége a társasházi közgyűlésen ebbe beleegyezik.
Ehhez legalább nyolcvanszázalékos támogatottság kell. Ha ez megtörtént, akkor fordulhatnak az önkormányzathoz, mi pedig kiadhatjuk a lezáráshoz szükséges engedélyt – tette hozzá a képviselő.
0 Megjegyzések