Soros György épp az Európai Unió vezetőivel tárgyal már nem először. Egy amerikai milliárdos úgy gondolja, tanácsokat kell adnia a közösség vezetőinek, hogy egy földrésznyi államszövetség milyen irányokba mozduljon. Ha ugyanezt tenné egy orosz, kínai, indiai milliárdos, mi történne? – tette fel a kérdést Horváth József biztonságpolitikai szakértő a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Egyértelmű összefüggés van a külföldről támogatott civil szervezetek és a migrációs válság között – jelentette ki Horváth József. Hozzátette: fontos kérdés, hogy államszerű működést végző civil szervezetek irányítói milyen befolyást szerezhetnek nemzetközi szervezetekben. Olaszországban évek óta problémát jelent, hogy a civil szervezetek jobb eszközökkel és gyorsabban találják meg a migránsokat a tengeren, mint a parti őrség – jegyezte meg.
A befolyásolásnak „természetes része” az is, hogy az elmúlt egy évben százezerével érkeznek az illegális bevándorlók Olaszország területére, közben pedig Ausztriától Franciaországig hermetikusan lezárták a határt. Olaszország már úgy feltorlódott, és olyan migrációs tömeg alakult ki, hogy Milánóban azért tüntetnek, mert nem jó nekik a menekültszállás, hanem adjanak nekik „rendes lakásokat” – tette hozzá.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy a bevándorlókról készülő vágóképek meglehetősen tendenciózusak. Hiszen amikor egy terhes nőt vagy egy kisgyermeket látunk, elszorul a szívünk, a valóság azonban az, hogy a migránsok többsége életerős férfi.
Líbia kulcsfontosságú
Beszélt arról is, hogy Líbia kulcskérdés Olaszország szempontjából. Pár hete a líbiai határ menti törzsi vezetőkkel tanácskoztak arról, hogy az Afrika felől jelentkező migrációs nyomást enyhítsék.
Amíg azonban nem dől el, hogy a törzsi vezetők, hadurak, tartományi vezetők közül ki lesz az a valóban erős ember vagy csoport, amely képes Líbiát teljes egészében uralni, addig ezek a tárgyalások csak rövid távú megoldásokat szülhetnek – emelte ki.
Forrás: hirado.hu
0 Megjegyzések