Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

A fizikai betegségek lelki háttere

Hiánypótló írás arról, hogy milyen betegség miért alakulhat ki a testi síkon, ha valami lelkileg nincs rendben.
Elárulom Neked, hogy minden betegségnek, és annak fizikai megnyilvánulására, a Te szervezeted akarata, valamit nem tartasz rendben, valamivel nem törődsz. A lelked figyelmeztet, hogy a tested elhanyagoltad. Minden betegségnek lelki eredetű oka van, ha tetszik, ha nem, vagy hiszed, vagy nem. Ezt egyes népek már több ezer éve lejegyezték, és a megfelelő terápiákat, azóta is kitűnő eredményekkel hasznosítják.

Minden betegség mögött probléma húzódik

A betegség nem más, mint egy probléma megnyilvánulása, kifejezési formája. Azon lehetőségek egyike, melyet az élet vesz igénybe, hogy jelezze nekünk, valami nincs rendben, nem olyanok vagyunk, amilyenek igazából vagyunk. Amennyiben nem értjük meg a test nyelvét és üzenetét – következésképp egyáltalán nem reagálunk rá – az élet a problémák másféle kifejezési formáihoz fog folyamodni, melyeket a mi érdekünkben hív létre, hogy végre felébredjünk, és kutatni kezdjünk, hogy végre éberek legyünk s nekifogjunk, keresni az élet értelmét, s egyben az önmagunkhoz vezető utat. Ám nem csupán a test betegedhet meg; betegség mutatkozhat a munkánkban, a társas kapcsolatokban, a családban, az anyagi helyzetben vagy a vallási beállítottságban, a józanész vagy az érzelmek területén is. Az ember számos szinten betegedhet meg, a betegség viszont egyedül arra utal, hogy az élet egy bizonyos területén, képtelen szabadon áramolni, hogy valahol akadály vagy hiány áll fenn.

Mit árul el a betegséged?

A nyugati orvostudomány sokat tud az emberi test működéséről. Ha az meghibásodik, képes megjavítani. A baj csak az, hogy módszerei sokszor nem az okokat, hanem csupán a tüneteket szüntetik meg. Az utóbbi években azonban a gyógyítással foglalkozó szakemberek figyelme mindinkább az egész emberre –nemcsak annak működésére– terelődött. Egyre többen hangoztatják, hogy a lelki tényezőknek döntő szerepe van az egyén sorsának, egészségének alakításában.

Az emberi szervezet önmagától nem betegszik meg


Egy testrészJelentése
begyulladhatSzellemi-lelki szinten akut terhelés van jelen.
elgennyesedhetValami idegen hatolt a szervezetbe, amit el kellene távolítani (szellemi-lelki téren is).
túlfeszülhet, megrándulhat (sőt elszakadhat, vagy -törhet)Túlzott igénybevételről van szó,melyet meg kell szüntetni.
kificamodhatSzellemi-lelki téren valami nincsrendben, helyre kellene igazítani.Ez egy adott helyzetre is vonatkozhat
elgyengülhetGyakorolni, erősíteni, támogatnikell valamit, hiszen csak akkor jutokelőbbre, ha eleget teszek bizonyos követelményeknek.
működésébenFel kell tennem a kérdést:zavar keletkezhet mi zavar engem a valóságban?Hogyan tudnám helyreállítani a rendet?
viszkethet, vagy éghetMeg kell kérdeznem önmagamtól: mi égeti a valóságban a bőrömet, mi az, ami viszket, hogy rákényszerítsen a vele való törődésre?
beszűkülhetMegkérdem hát magamtól:Mi szakít be engem, miképp tudnám e tudati beszűkülést elhárítani?
kitágulhatMilyen téren mentem túl messzire, mit feszítettem túl vagy vettem túlságosan is igénybe?

Kulcs a „tünetek nyelvéhez” A gyógyuláshoz vezető első lépés a készségben rejlik, hogy szembenézzünk a betegséggel és felismerjük valódi kiváltó okait. Ezt megelőzően egy adott kezelés előidézhet ugyan tünetmentes állapotot, de ez nem jelent gyógyulást. Kívánatos lenne tehát őszinte válaszokat adnunk az alábbi kérdésekre. Melyik az érintett szerv/testrész? Milyen testi funkciót tölt be? Mi a neki megfelelő lelki funkció? Milyen látható tünet lépett fel? Jegyezze fel egyszerű szavakkal, de részletesen testének változásait, majd figyelmesen vizsgálja meg, milyen utalásokat tartalmaznak az Ön által használt nyelvi fordulatok. A helyes megfogalmazás többnyire már „információt” rejt magában a valódi okokra vonatkozóan: az autóbaleset során a kocsim megcsúszott, valamivel már torkig vagyok, ez a dolog nem tesz jót a vesémnek, megfekszi a gyomromat, vagy a szívembe markol. Az ember torkig van valamivel, rosszul látja a helyzetet, képtelen meghallani valamit, nem tud többé meghajolni valaki előtt – beszédünket mindig egyfajta lelki magatartás hatja át, ha az ember észre tudja venni a „nyelv bölcsességét”.
Negyedik lépésben meg kell állapítanunk a megbetegedés pontos időpontját, hiszen ennek ismeretében bizonyos összefüggésekre derülhet fény a betegség ideje, valamint életkörülményeink, illetve érzelmeink jelentős mértékű megváltozása között. Mi segít e tüneten, fizikai téren? Mi felel meg e testi cselevésnek lelki téren? Mi segít e tüneten lelkileg? Mi e lelki tényező testi, illetve anyagi megfelelője? Mire kényszerít e tünet? Mit kell tenni? Mivel kellene felhagyni? Milyen következtetések vonhatók le mindebből? Ne hagyja, hogy figyelme elsősorban a betegség „kiváltó okára”, azaz a baktériumokra, vírusokra, genetikai örökségre vagy hasonlókra terelődjék, hanem fedezze fel a szellemi-lelki okot, „a látszat mögött húzódó valóságot”. Melyek jellemem gyenge pontjai? Hogyan nyilvánulnak meg testileg? Melyek testem gyenge pontjai? Milyen hatással vannak ezek a jellememre? Melyik a problémás szervem? Milyen testrészt érint? A test melyik oldalát? Miféle állítás húzódik e mögött? Miféle tünetegyüttesről van szó? Mit jelent ez lelki síkon? Milyen következmények adódnak ebből? Milyen okok akadályozzák a gyógyulást? Abba kellene talán hagynom egy lelketlenül végzett munkát? Talán a családom túlságosan is sokat törődik és foglalkozik velem? Hogyan tudnám ezen akadályokat elhárítani? Felismertem és megértettem-e az üzenetet? Mi állt benne? Mit jelent ez a számomra? Mit jelent ez most? (A jelenlegi feladatom megoldása szempontjából? Hogy jobban felismerjem a helyes utat, s könnyebben el tudjak indulni rajta?) Miféle „többdimenziós” állítás rejlik benne? Milyen következmények adódnak mindebből számomra? Vállalom-e ezeket? Mi változik meg ez által az életemben? Mikortól fogva változik meg valami az életemben?
Ha a fentiek alapján járunk el, őszintén válaszolunk e kérdésekre és a test üzenetét valóban megértjük, és a szerint cselekszünk, egy tünet sohasem fog krónikus betegséggé válni! Emlékeztetőül: Egy tünet oka mindig a tudatban, a gondolkodásban keresendő. A betegség „kiváltója” lehet baktérium, vírus, genetikai örökség, baleset, vagy a „véletlen”

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések