A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

NGM: a lakosság pénzügyi tudatosságát segítő nemzeti stratégia hamarosan a kormány elé kerül

A lakosság pénzügyi tudatosságát előmozdítani hívatott nemzeti stratégia még a nyár előtt a kormány elé kerül - mondta Balogh László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára hétfőn a Pénz7 eseménysorozatot megnyitó budapesti rendezvényen.
Kiemelte: a nemzeti stratégia célja, hogy több évre előretekintve alakítsa ki azt a széleskörű programot, amelynek révén a lakosság csaknem minden rétege - az iskoláskorúaktól az időskorúakig - az alapvető pénzügyi ismeretek birtokába juthat, hogy felkészültebben és magabiztosabban igazodjon majd el a pénzügyi termékek és szolgáltatások sokszor bonyolult világában.

A Pénz7 rendezvényeivel azt szeretnék elérni, hogy az általános és középiskolások alapvető pénzügyi ismeretekre tegyenek szert, erősödjék körükben a tudatos pénzügyi magatartás.

Balogh László elmondta: a pénzügyi ismeretek oktatására nagy szükség van Magyarországon, hiszen a hazai és a nemzetközi kutatások arra hívják fel a figyelmet, hogy bár a magyarok pénzügyi alapismeretei nem maradnak el a nemzetközi átlagtól, a pénzügyekhez fűződő hozzáállásukban és szemléletükben, a pénz kezelésében és a pénzzel kapcsolatos döntéseik megalapozottságában még jelentős hiányosságok mutatkoznak.

Lepsényi István, az NGM gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára azt hangsúlyozta, hogy az idei Pénz7 eseménysorozata kibővül az alapvető vállalkozói ismeretek oktatásával is, hogy az iskolájukat elvégző diákok, egyetemi hallgatók közül egyre többen váljanak vállalkozóvá.

Az NGM államtitkára kiemelte: a magyarországi és nemzetközi kutatások azt is mutatják, hogy még a pénzügyekben jártasabb magyar fiatalok is alig mernek, akarnak vállalkozni. Mindezen azért is érdemes változtatni, mert ez nemcsak az egyéni boldogulásuk, hanem az ország versenyképessége szempontjából is kulcskérdés - mutatott rá Lepsényi István.

A Pénz7 együttműködő szakmai partnerei az Emberi Erőforrások Minisztériuma projektvezetésével a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Magyar Bankszövetség, a Pénziránytű Alapítvány és a Junior Achievement Magyarország Alapítvány. Idén két témával is foglalkozik a Pénz7, a Bankoljunk okosan, és vállalkozzunk együtt! jelmondat arra a kezdeményezésre utal, hogy az eseménysorozat, a korábbi évek sikerei alapján, bekerült a tanév hivatalos oktatási rendjébe, a pénzügyi tudatosság és gazdálkodás témaheteként.

Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára elmondta: a továbbfejlesztett eseménysorozat iránt óriási volt az érdeklődés, országszerte több mint 1100 iskola jelentkezett a programra, a mintegy 11 000 tanórán résztvevő diákok száma pedig meghaladja majd a 160 ezret. A gyakorlati tapasztalatokat több mint 400 önkéntes szakértő és vállalkozó mondja el a tanórákon.

Hergár Eszter, a Pénziránytű Alapítvány kuratóriumának elnöke kiemelte: a Magyar Nemzeti Bank által támogatott alapítvány, valamint a Junior Achievement Magyarország Alapítvány szakértői a speciális tananyagok elkészítésével élményszerű, interaktív ismeretszerzéshez nyújtanak segítséget. Magyarország 2015-ben csatlakozott először az European Money Week Európa-szerte mintegy 30 országban egy időben zajló kezdeményezéshez, a Pénz7 program idén a Global Money Week eseménysorozatokhoz is kapcsolódik - fűzte hozzá.

Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára jelezte: idén a korszerű pénzkezelés áll a Pénz7 fókuszában. Idén először a főiskolás és egyetemista hallgatók számára is megnyílik az eseménysorozat, és vidéki helyszínnel is bővül, a Miskolci Egyetem és a Magyar Bankszövetség közös szervezésében tudományos szakmai konferencia napot tartanak Miskolcon - hangsúlyozta Kovács Levente.

MTI

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések