Az agyammal irányítom az ébresztőt, aztán berepülök a munkába.
Elon Muskot napjaink legnagyobb látnokának, az igazi Tony Starknak szokás nevezni, aki ennek megfelelően minden nap mond valami hihetetlen jóslatot a jövőre nézve. Musk mindent meg is tesz azért, hogy jóslatai valóra váljanak: volt felesége valóságos Terminátornak nevezte őt, akit senki nem tud megállítani, ha megvan a célja.
Ettől függetlenül most még nagyon nehéz elképzelni, hogy egyáltalán a fele megvalósuljon annak, amiről Musk beszél. Most körvonalazzuk, hogyan néz majd ki egy átlagos, 2027-es nap, ha Elon Musk jóslatai mind valóra válnak.
A fele bőven sci-finek fog tűnni, de ha az egyik legnagyobb koponya így látja a jövőt, mi nem vitatkozunk.
Reggel hét ötvennyolckor ébredés, a vekkerem az agyhullámaimat figyelve tudta, hogy ekkor leszek a legkipihentebb. Természetesen bedrótozott koponyával alszom, mint minden tisztes állampolgár, aki az agyát a digitális kor színvonalához felzárkóztatta.
Ha nem kötöttem volna össze magam a rendszerrel, munkát sem kapnék, mert a csoportvezető droidok alkalmatlannak, lusta, tohonya teremtménynek tartanának. Ráadásul akkor lemondanék az összes mai videójátékról is, máshogy semmit nem éreznék belőlük.
Az okosotthonom már ébredésem pillanatában elkezdi lefőzni a kávét, és a házat természetesen napenergia látja el árammal. Robot végzi a házimunkát is, de ettől még nem a szolgáink, hiszen a közvetlen felettesem is egy gép.
Azután beülök a TESLÁMBA, és amíg az önvezető kocsi bevisz a munkába, én feltöltöm az agyamba az összes reggeli hírt. Picit fájdalmas, de gyorsabb, mint olvasni. Mehetnék repülve is, de nekem még nincs pénzem a drágább repülő Tesla-modellre, ami megfelel a zajszennyezési előírásoknak. Nem baj, a Balaton fölött azért én is átlebeghetek legálisan.
Jelenleg épp spórolok: bár a földkörüli űrutazásra már a magyar fizetésből is telik, nem akarok a szegényekkel zötykölődni földkörüli pályán. Amióta újrahasznosítható rakétákban lövik fel az űrturistákat, csak az nem hagyja el a Földet, aki nem akarja.
Szóval inkább kifizetek egy komolyabb üdülést a Marson, de ott jelenleg minden iszonyú drága. Két éve már ki is lehetne költözni, de arra aztán végképp nincs pénz, ráadásul minden második kollégám robot lenne.
Persze előbb-utóbb muszáj lesz kiköltözni a túlnépesedés miatt, a Musk által tervezett földalatti városrészek itthon nem haladnak terv szerint, és a tervezett 24. kerület építkezése miatt már összedőlt a békásmegyeri lakótelep.
A fentiek csak Musk legfontosabb jóslatait tartalmazzák, de nem szabad elfelejteni, hogy hajlamos évente meggondolni magát valamiről. De elég, ha csak a dolgok felében igaza van, és már akkor is minimum marsi utazásokkal és földalatti városokkal számolhatunk tíz év múlva. Aztán lehet, hogy addigra már a történelem legnagyobb trolljaként emlékszünk majd vissza rá - írja a reset.hu.
Ha érdekesnek találtad a bejegyzés, kérjük oszd meg, hogy másokhoz is eljusson!
0 Megjegyzések