Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Viharsarokból indult körömépítő tehetség

A Budapesti Open Europe Cup az idén — szakmai újdonságaival — minden eddiginél grandiózusosabb eseménysorral ejtette rabul a közönséget, a mestereket, a fiatalokat. Magyarország egyik legszínvonalasabb szépségipari rendezvényén számtalan újítással találkoztak a résztvevők. Nagyszínpadi show-műsorokkal, workshopokkal, páratlanul gazdag, sokszínű szépségipari kiállítással, vásárral várták a látogatókat.
Orosházi aktualitása is volt a programnak. A rendezvényen adták át az orosházi, de Budapesten élő és dolgozó tehetséges körömépítőnek, Török Annamáriának azt a fényesen csillogó díjat, amit a Magyar Országos Szakmai Ipartestület kuratóriuma ítélt meg számára az eddig elért kimagasló és színvonalas munkáját jutalmazva.

Felnőttek és tanulók fodrász, smink, körömépítő és műszempilla-hosszabbító kategóriákban, és ezeken belül több mint 20 versenyszámban mérték össze tudásukat. A nemzetközi versenyre 13 országból (a Visegrádi 4-ek, svájci, német, osztrák, román, szerb, horvát, ukrán, orosz, montenegrói színekben) mintegy 230 delegáció és versenyző jelezte részvételét. A végeredményt neves szakemberekből álló nemzetközi zsűri értékelte. A körmösök zsűrijében elnökként foglalt helyet Török Annamária. Aki kíváncsi, milyen napjainkban egy trendi női kéz, annak tíz körme, és vajon milyen kezekkel indul el a hétköznapokban dolgozni az, akinek a mindennapjai is a körömépítésről-szépítésről szólnak, az kérem, olvassa tovább írásunkat. A tíz éve Budapesten élő Török Annamáriával a beszélgetést szülőföldjéről indítjuk.

— Mintha ma lenne: egy törékeny kicsi lány görkorcsolyával suhan a belvárosi flaszteron, hatalmasakat köszönve ismerőseinek. A cserfes tinit gyakran láttuk kedvenceivel is, az őzpincsivel és a yorkikkal, sétáltatás közben. Annamari (mindenki így ismeri, szólítja szülővárosában) felnőtt, leérettségizett. Merre vezetett az útja?

— Tíz éve már, hogy a fővárosba költöztem. Gyenge körmeim voltak, szakemberhez fordultam. Nem voltam elégedett a végeredménnyel, magam igazgattam kedvemre. Ehhez örököltem a kézügyességemet. A barátnőim a végeredmény láttán azt kérték, csináljam meg a körmeiket. Kézápoló és műkörömépítő, lábápoló lettem 2012-ben, miután elvégeztem a szakképzéseket.

Azóta hivatalosan is ez a szenvedélyem, a hobbim. Ha ecsetet fogok a kezembe, szárnyalni kezd a fantáziám, és alkotok a szó igazi értelmében. Szinte megszűnik a külvilág. Szeretem a művészi vonalakat. A mesteremtől, Kalmár Krisztinától (mesterműveket képes készíteni) rengeteget tanultam, de máig tanulok, okulok mindenből. Egy belvárosi szalonban kezdtem dolgozni, gyorsan lett vendégköröm, de nem akartam tucat műkörmös lenni. Maximalista vagyok, csak azt adom ki a kezeim közül, amit magam is szívesen viselnék — fogalmazott határozottan Török Annamária. S miután megszerezte a szakoktatói képesítést, folyamatosan tanít, tart technikai és díszítő bemutatókat. Saját szakmai fejlődését a nemzetközi és a hazai versenyeken teszteli.

Sűrű éve volt a 2015-ös, meg a 2016-os. Mert pörgős a hölgy, nála nincs megállás. Tudatosan építkezik (nem csak a körmök háza táján). Még egy Oscar-díj megszerzése is belefért. A londoni  Nailympián is dobogóra lépett.

— A 2015-ös évem a versenyzésekről szólt. Tavaly januárban egy prémiumkategóriás alapanyag (amivel magam is dolgozom) brand-menedzsere lettem, a márka vezető oktatójaként sokaknak átadhattam a tudásomat, a szakmai tapasztalataimat. Közben magam is rengeteget tanultam, fejlődtem. Úgy tartom, ez volt a harmónia éve: oktattam, sokat bemutatóztam, zsűriztem, forgattam is. A szakmai elismerés, amit az év végéhez közeledve megkaptam, ennek a megkoronázása volt. Mindez kellett ahhoz, hogy 2017 pedig az újjászületés éve legyen. Egy nagy álmomat valósítom meg: saját szalont, oktatóstúdiót nyitok.
Török Annamáriáról az a hír járja, rendíthetetlenül céltudatos, következetes, szigorú oktató. Ha úgy tetszik, a minőségi kézápolás megszállottja.

— Édesapámtól (Török Lajostól, akit kiváló szabóként ismernek Orosházán is) azt tanultam, törekedni kell a tökéletességre. Ha valaki ezt a szakmát választja, rajtam nem múlik a sikere. Imádok tanítani, és akiben látom az elszántságot, a kurázsit, az figyelemre méltó alapokkal távozik tőlem. Ebben a  szakmában leltem meg önmagamat. A hét hét napján dolgozom, de nem élem meg teherként. Imádom!

Török Annamária elárulta, a kezére minden nap nagy szüksége van, nem engedheti meg magának, hogy elhanyagolja, miközben a másokét építi, díszíti.

— A saját körmeimet is magamnak készítem. Több idő, mintha másra bíznám, de nekem a saját kezem a referenciám. Híve vagyok a természetes hatásnak, az elegáns, esztétikus kivitelezésnek. Pártolom a körömbarát alapanyagokat, és szívügyemnek tekintem a sérült körmök rendbehozatalát.

Férfiak a körmösök között

A szakember elárulta, egyre több férfi jelentkezik, hogy elsajátítsa a körömépítést, a kézápolás tudományát. Állítólag ügyesek, könnyű velük dolgozni. Jó hír, hogy egyre több férfi vendég keresi a szalonokat is. — Többségük az üzleti életből érkezik, bankosok, vezető beosztású emberek, akiknek a keze „kirakatban van”. Adnak arra, hogy ápoltak legyenek.

Szakma és barátság

A körmösök a vendégkörrel 2-3 hetente újra s újra találkoznak. A szakma képviselői a négy fal között élik az életüket. — Sokat köszönhetek a munkámnak. A visszatérők megerősítenek abban, hogy jó úton járok. Néha az üzleti kapcsolaton túl már barátságról is beszélhetek. Az ember körömépítés közben bizalmi kapcsolatba kerül a vendéggel, meghallgatja, néha lelki terápiát ad a munkája mellé. Ez számomra egyfajta személyiségfejlődés. Magam is sokat kapok általa.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések