A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Újjáépül a sztárok egykori otthona, a Moulin Rouge

Kevesen tudják, hogy a Nagymező utcában egymás mellett található Budapesti Operettszínház és a Moulin Rouge épülete egykor egy volt, eredeti tulajdonosa, Somossy Károly egy hatalmas mulatónak álmodta meg ugyanis 1894-ben.
Többszörös tulajdonosváltás után végül 1922-ben szabdalták szét a házat, egyik részéből lett a színház, 1925-ben pedig a másik részéből kialakult a Moulin Rouge. Az elmúlt közel száz év alatt sok minden történt, a Moulin volt mulató, kávéház, táncpalota, és még diszkó is működött benne. Évek óta azonban üresen áll, így amikor az Operettszínház részéről felvetődött a kérés, az épületet fenntartó főváros engedélyezte, hogy ők üzemeltessék az ingatlanrészt és egybenyissák a két intézményt.
A Moulin Rouge-ban javában folynak az átépítési és felújítási munkálatok, a Vasárnapi Blikk pedig először jutott be a területre, ahol Lőrinczy György, az Operettszínház főigazgatója mesélt arról, hogyan is fog kinézni a 2000 négyzetméteres terület.
– Még tavasszal szeretnénk megnyitni itt a Kálmán Imre Teátrumot, amely csodálatos lehetőségekkel bővíti a színházunkat. Kamaraoperett- és musical-előadásokat, családias programokat, rendezvényeket tudunk majd itt tartani, ráadásul szeretnénk visszaállítani az eredeti hangulatot, amennyire csak lehet.
- A Moulin Rouge régen télikertként működött, most egy kávézót és éttermet alakítunk itt ki, amelyet egybenyitunk a színházunk jelenlegi bejáratánál lévő térrel – mesélte Lőrinczy, aki azt is elmondta: ő volt az, aki az első kalapácsütést mérhette a két épület közötti elválasztó falra. Sok minden nem marad a régiben, a Moulin Rouge név eltűnik, de a színházteremben lévő mennyezetet és falakat meghagyják.
– Szeretnénk megtartani a hangulatot – mesélte az igazgató. A felújítás során több átjáróra is bukkantak a két épület között.

Sztárok otthona volt

Nagy sztárok második otthona volt működése alatt a Moulin Rouge. A harmincas években az akkori legnagyobbak, Kellér Dezső, Fényes Szabolcs, a három Latabár vagy Kis Manyi léptek itt fel állandóan. 1959-tól a táncos műsorok egyik sztárja Medveczky Ilona volt, amelyekhez G. Dénes György, azaz Zsüti és Szenes Iván írtak szövegeket és zenét. Itt lett sztár Cserháti Zsuzsa, Csengery Ottília, de Szulák Andrea is itt kezdte a pályáját. A kétezres évek elején pedig az egyik legismertebb konferanszié Farkas Gábor Gábriel volt.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések