Pénzt követelt, majd felgyújtotta az anyját: sokkoló családi dráma Jász-Nagykun-Szolnokban


Sokkoló családi dráma játszódott le Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében, ahol egy 19 éves férfi a gyanú szerint saját édesanyjára gyújtotta rá a házat, miután nem kapott pénzt. A nő súlyos égési sérüléseket szenvedett, az otthon pedig lakhatatlanná vált. 

A nyomozás adatai szerint a fiatal férfi édesanyjával és annak élettársával élt egy háztartásban. A munkanélküli gyanúsított rendszeresen kábítószert fogyasztott, és gyakran követelt pénzt családtagjaitól. Viselkedése az utóbbi időben egyre agresszívebbé vált.

A végzetesnek majdnem bizonyuló konfliktus június 16-án robbant ki. A férfi – a gyanú szerint kábítószer hatása alatt – veszekedni kezdett az édesanyjával és annak párjával, majd azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja őket, ha nem kap pénzt. A családtagok eleinte nem vették komolyan a fenyegetést.

Nem sokkal később azonban a fiatal egy benzineskannával tért vissza. Ismét pénzt követelt, majd amikor édesanyja nemet mondott, dühében azt kiabálta: „Akkor meghaltok!”

A vád szerint ezután benzinnel locsolta le a szobát és az ott tartózkodó édesanyját, majd meggyújtotta az üzemanyagot. A lángok pillanatok alatt felcsaptak. Az égő ruházatú nőt élettársa mentette ki az épületből, miközben még arra is volt lélekjelenléte, hogy egy gázpalackot biztonságba helyezzen, megelőzve egy még nagyobb katasztrófát.

A környéken élők azonnal értesítették a tűzoltókat, akik megfékezték a lángokat. Az édesanya azonban súlyos égési sérüléseket szenvedett, az ingatlan pedig olyan mértékben megrongálódott, hogy lakhatatlanná vált.

A hatóságok minősített emberölési kísérlet miatt indítottak eljárást a fiatal férfi ellen. Az ügyészség szerint fennáll a szökés és a bűnismétlés veszélye is, ezért kezdeményezték letartóztatását.

A Szolnoki Járásbíróság egyetértett az ügyészi indítvánnyal, és elrendelte a 19 éves gyanúsított letartóztatását. A nyomozás tovább folytatódik az ügyben.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!