Döbbenetes pofátlanság Debrecenben: karambolozott, majd szó nélkül elmenekült a sofőr


Elképesztő jelenetek játszódtak le Debrecen egyik kereszteződésében. Egy 31 éves autós balesetet okozott, majd ahelyett, hogy segítséget nyújtott volna vagy meggyőződött volna a másik sofőr állapotáról, egyszerűen elhajtott a helyszínről. 

A rendőrség szerint a férfi késő este, világítás nélkül hajtott be egy kereszteződésbe, ahol összeütközött egy szabályosan közlekedő autóval. A karambol jelentős riadalmat okozott, azonban a történet itt még nem ért véget.

A balesetet követően a sofőr nem szállt ki, nem érdeklődött a másik jármű utasainak állapotáról, és segítséget sem hívott. Ehelyett sebességbe tette az autót, majd úgy hajtott el, mintha semmi sem történt volna.

A férfi nem jutott messzire. A helyszíntől rövid távolságra megállította a kocsit, kiszállt, majd gyalog távozott. A rendőrök azonban gyorsan azonosították, és hamar a nyomára bukkantak.

A 31 éves debreceni férfit segítségnyújtás elmulasztásának gyanúja miatt hallgatták ki. A nyomozás során összegyűjtött bizonyítékok alapján az ügyet már lezárták, az iratokat pedig vádemelési javaslattal továbbították az ügyészségnek.

Az eset ismét felhívja a figyelmet arra, hogy egy közlekedési baleset után a helyszín elhagyása nemcsak felelőtlen, hanem súlyos jogi következményekkel is járhat – különösen akkor, ha valaki még csak meg sem próbál meggyőződni arról, megsérült-e valaki az ütközésben.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!