Hálaadó szentmisét tartottak Orbán Viktor tiszteletére


A korábbi évek hagyományának megfelelően idén is összegyűltek a hívek, hogy imádkozzanak a politikusért. A ma 63. születésnapját ünneplő Orbán Viktornak szentelt hálaadó szentmisét szombaton tartották a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban. 

Tizenhat éves hagyománya van annak, hogy szentmisét tartanak Orbán Viktor tiszteletére. Ez idén sem volt másként: a volt kormányfőért a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban imádkoztak a hívek. A szombati szertartáson több mint százötvenen vettek részt. 

„Európa védelmezőjét nem érheti bántódás!” – idézte az összegyűlt híveket Szarvas Sziveszter újságíró, aki egy Facebook-bejegyzésben hívta fel a figyelmet a különleges alkalomra. 

A Blikk felidézte, hogy

az Orbán Viktor születésnapja alkalmából tartott hálaadó szentmise hagyományát a néhai Szentmihályi Szabó Péter író és költő kezdeményezte a barátaival. 

A Polgári Mulató közössége hagyományt teremtett a miniszterelnökért és Magyarországért szóló imáival. Az író 2014-es halála óta a megemlékezést özvegye, Szentmihályi Szabó Ilona szervezi.

A portálnak nyilatkozott a születésnapi misét celebráló plébános, Osztie Zoltán, aki elmondta, hogy a volt miniszterelnök soha nem vett részt a szertartáson, amelyen az ő egészségéért, Magyarország és a magyar nép felemelkedésért fohászkodnak minden esztendőben.

Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a katolikus egyháznak két évezredes hagyománya, hogy nem csupán az egyházi, de a világi vezetőkért is imádkoznak, így Magyar Péter miniszterelnökért is celebráltak már misét a templomban. 

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi

Cikk alatti hirdetés

Támogassa munkánkat!