Az egyik, forgalomból kiállított motorkocsi az éjjeli órákban fogta magát, és útnak eredt Mátészalkán, útközben megrongált több váltót, majd dolga végeztével négy kilométer megtétele után megállt. A MÁV közlése szerint vizsgálat folyik a rejtélyes eset miatt.
Bár videófelvétel nem készült az esetről, aki véletlenül a környéken járt éjjel 2 órakor, sci-fibe illő jeleneteknek lehetett a szemtanúja a mátészalkai vasútállomáson. Történt ugyanis, hogy az egyik – egyébként műszaki hiba miatt leállított – motorkocsi önálló életre kelt, és megtett több kilométert, miközben váltókat tett tönkre.
A Magyar Államvasutak Zrt. így számolt be a nem mindennapi esetről:
Éjjel 2 órakor eddig tisztázatlan körülmények között Mátészalka állomásról egy műszaki hiba miatt szombaton leállított Bz motorkocsi elindult, 3 váltót megrongálva kigurult az állomásról, és mintegy 4 kilométer megtétele után Nyírcsaholy közelében megállt. Baleset, személyi sérülés nem történt, Mátészalka állomáson a váltókezelő az érkező motorkocsit észlelve a sorompókat előtte időben lezárta. A helyszíni vizsgálat befejezéséig nem lehetséges a vonatközlekedés Mátészalka és Tiborszállás között.
Az eset miatt a Mátészalkáról Tiborszállásra induló hajnali járatokat törölték, helyette pótlóbuszok szállították az utasokat. A MÁV közlése szerint a helyszíni vizsgálatok végeztével helyreállt a vasúti közlekedés, délelőtt már menetrend szerint jártak a vonatok a két település között.

0 Megjegyzések