Bronzérmet nyert a nyíltvízi úszók vasárnapi csapatversenyében a Fábián Bettina, Mihályvári-Farkas Viktória, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid összetételű magyar váltó, írja az MTI.
A magyar csapat zsinórban a negyedik világbajnokságán állhatott dobogóra a 4x1500 méteres számban és első alkalommal nyert három érmet egy vb-n. A magyarok így három éremmel zárták a nyíltvízi úszóversenyeket a világbajnokságon: szombaton Betlehem Dávid második, Fábián Bettina pedig harmadik lett a 3 km-es kieséses sprintversenyben.
A versenyt a magyar csapatból Fábián Bettina kezdte, majd Mihályvári-Farkas Viktória következett. Utánuk Rasovszky Kristóf ugrott vízbe, majd a befejezés Betlehem Dávidra hárult. Fábián a 11. helyen fejezte be az első 1500 métert. Ahogyan arra számítani lehetett, a németek és a franciák úsztak az élre, féltávnál Mihályvári-Farkas Viktória hozzájuk képest 81 másodperces hátrányban adta át a stafétát Rasovszky Kristófnak.
A mindhárom egyéni számban győztes, német csapatot képviselő Florian Wellbrock már közel 10 másodperc előnnyel vághatott neki az utolsó 1500 méternek. Betlehem Dávid az ötödik helyről kezdte meg a hajrát, a második franciákhoz és a harmadik olaszokhoz képest nagyjából 12 másodperccel később. A hajrára összesűrűsödött az élmezőny, Betlehem ekkor már feljött a harmadik helyre, és olasz riválisa, Gregorio Paltrinieri mögött harmadikként ért célba.
.„Azért az mindig kiderül, hogy lehet akárhogyan variálni a sorrenden, végül mindig ugyanazok a csapatok harcolnak az érmekért, és nem hagynak minket szívroham nélkül. Nekem ez már harmadik érmem a váltóval világbajnokságon, nagyon stabilak vagyunk, az álmainkat pedig nem fogjuk feladni, egyszer ott fogunk állni a dobogó tetején” – mondta Fábián Bettina.
A megszokotthoz képest helyet cserélt Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid – előbbi elmondása szerint nem ez volt az első eset.
„Bíztam magamban és a csapatban, nagy löket volt az elején, hogy rögtön megelőztem a tíz kilométer ausztrál bronzérmesét, aki élete formájában van. Örülök, hogy tagja lehetek ennek a csapatnak, amely mindig az éremért száll harcba. Kristóffal a mindennapokban is képesek vagyunk az edzéseken egymást húzni, akkor is ha az egyikünknek esetleg éppen nehezebb”
– mondta az egyéniben ezüstérmes Betlehem Dávid.
Eredmények:
1. Németország (Celine Rieder, Oliver Klemet, Isabel Gose, Florian Wellbrock) 1:09:13.3 óra
2. Olaszország (Barbara Pozzobon, Ginevra Taddeucci, Marcello Guidi, Gregorio Paltrinieri) 1:09:15.4
3. Magyarország (Fábián Bettina, Mihályvári-Farkas Viktória, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid) 1:09:16.7
0 Megjegyzések