A brit kormány új terveket dolgozott ki a "menedékkérők" elhelyezésére, amelyek részeként az önkormányzatok üres ingatlanokat vásárolnának vagy bérelnének, hogy csökkentsék a szállodákban elhelyezett migránsok számát - írja a Telegraph alapján a Portfolio.
Egyre nő az elégedetlenség a migránsok szállodai elhelyezése miatt, ezért a minisztériumok az önkormányzatokkal együttműködve kívánnak ingatlanokat vásárolni vagy bérelni az Egyesült Királyság területén a menedékszállók kiváltása érdekében.
A tervek szerint kísérleti programokat indítanának, amelyekben a kormány fizetne az önkormányzatoknak lakóingatlanok vásárlásáért vagy felújításáért, amelyeket aztán visszabérelnének a sáskák elhelyezésének céljából.
Egy másik modell szerint az üresen álló ingatlanokat újra használatba vennék mind a helyi hajléktalanok, mind a menedékkérők számára. A hatóságok volt toronyházakat, diákszállásokat és régi tanárképző kollégiumokat is célba vesznek, ahol akár több tucat migránst is el lehetne helyezni.
„Más szállásokat kell átvennünk, és csökkentenünk kell a menedéklistákat. Nincs más alternatíva... Sok helyi önkormányzatban rengeteg olyan lakás van, amelyet fel lehetne használni, és mi is keressük a lehetőségeket”
– mondta Keir Starmer.
A kormányzati adatok szerint Angliában mintegy 700 000 üres otthon található, ebből 93 600 Londonban, valamint 35 000 Birmingham, Leeds és Liverpool területén.
A hoteles megoldás már nem működik. A rendőrség 16 embert tartóztatott le az essexi Eppingben található The Bell Hotelben erőszakos viselkedés miatt
Márciusi belügyminisztériumi adatok szerint jelenleg mintegy 32 000 migránst szállásolnak el körülbelül 210 szállodában.
Ez valamivel több, mint a tavalyi júniusi 30 000 fő, amikor a Munkáspárt megnyerte a választásokat, de jelentősen kevesebb a 2023 szeptemberi csúcsértéknél, amikor 56 000 menedékkérőt helyeztek el 400 szállodában, napi 9 millió font költséggel.
A Belügyminisztérium bejelentette, hogy azok a "menedékkérők", akik megtagadják a szállodákból való kiköltözést alternatív szálláshelyekre, hajléktalanná válhatnak. A tárca szerint hetente több száz migráns utasítja el az átköltözést, ami akadályozza az őket befogadó szállodák számának csökkentését.
Az új, "határozott, de méltányos" politika értelmében a menedékkérők elveszíthetik az adófizetők által finanszírozott szállásukat és heti 49,18 fontos támogatásukat, ha másodszor is elutasítják az áthelyezési kérelmet.
Az alternatív szálláshelyek keresése prioritássá vált, mivel idén már rekordszámú, 24 000 migráns kelt át a La Manche-csatornán, ami 50 százalékos növekedést jelent. Dame Angela Eagle, a határbiztonsági és menekültügyi miniszter közölte, hogy a cél az, hogy elmozduljanak a magán szállásadó vállalkozókat alkalmazó megközelítéstől egy "demokratikusan elszámoltathatóbb" rendszer felé, amely a helyi önkormányzatokkal partnerségben működik.
(Portfolio)
0 Megjegyzések