Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Orbán Viktor: Csak Trumpnak van esélye arra, hogy békét hozzon


Youtube-ot nem igazán szokott nézni, és még mindig a nyomógombos Nokia telefonját használja Orbán Viktor - ezzel indította a beszélgetést az Ultrahang Youtube-csatorna házigazdája, Király Tamás kérdésére válaszolva a kormányfő.  

Orbán Viktor azzal folytatta, hogy nagyon keveset olvas csak arról is, ami róla megjelenik a sajtóban. - Rengeteg marhaság is kikerekedik ebből - mutatott rá Orbán Viktor.

Arra a felvetésre, hogy eddig nehéz volt kérdezni, a miniszterelnök azt mondta, hogy ez nincs így. Annyi a feltétele az interjúnak, hogy ne zsoldosok akarják kérdezni, akiket külföldről fizetnek, illetve, hogy ne birkózni akarjanak vele, hanem kérdezni, és megérteni.

Orbán Viktor elmondta azt is, hogy mémeket sem nézeget, de tudja mi az, hiszen van 5 gyereke. Arról, hogy Brüsszelben dadogott és mém lett belőle, azt mondta, hogy „küzd” a hangszálaival, ilyen előfordul. Arról is kérdezték Orbán Viktort, hogy mit gondol arról, hogy mára termékké vált. Ezeket a miniszterelnök elmondja, hogy kontroll alatt tartja, az jobban zavarja, ha valaki valótlanságokat terjszetenek az ő nevét felhasználva, de ezen sem idegeskedik, mert nincs értelme.

Hogy éli meg ezeket a napokat az orosz-ukrán háború szempontjából?

Ezt a kérdést is megkapta Orbán Viktor, aki leszögezte, rossz az, hogy Donald Trump már hivatalba lépett januárban, de még mindig tart a háború. De szerinte Trump továbbra is a béke embere, és csak neki van esélye arra, hogy békét hozzon Ukrajnában.

Orbán Viktor azt is felvetette, ha Joe Biden marad az elnök, vagy Kamala Harris veszi át a stafétát, akkor ma egy világháborúban lennénk benne.

Király Tamás felvetette, hogy mi van akkor, ha a háború angyala most elszabadult, és hiába akar mindenki békét, mégis háború lesz belőle. Orbán Viktor szerint olyan nincs, hogy mindenki békét akar, és nincs béke.

– Ilyenkor valaki hazudik. Amerika biztos, hogy békét akar, Oroszországról nem tudjuk pontosan, Ukrajna és az Unió pedig háborúpárti 

– jelentette ki.

Hozzátéve, amíg az orosz és az amerikai elnök nem ül le, és nem állapodik meg, addig nem lesz vége a háborúnak.

Orbán Viktor hangsúlyozta: ő keresztény ember, ezért egyszerűen meg tudja határozni az álláspontját: A béke mindig jobb mint a háború, tehát a békére kell törekedni, Magyarországnak érdeke a béke.

– Nem szabad engedni, hogy beletoljon minket az EU a háborúba, amibe Zelenszkij is bele akar húzni.

Az EU érdekelt a háború fenntartásában, pedig a békéről beszél. A kormányfő használja a kapcsolatát az orosz és az amerikai elnök irányába, mindkettejüknek azt mondja, hogy a békére kell törekedni – ismertette a helyzetet.

A miniszterelnök szerint a békepártiság azért is fontos, mert ez a magyar nemzeti érdek is. – Az nem jó hazánknak, ha felfegyvereznek egymillió embert Ukrajnában. Az ukránok győzelméhez semmilyen feltétel nem adott, kevesebben vannak, mindig kevesebb pénzük lesz, elmaradott a fegyveriparuk, de a legfontosabb, hogy az oroszok egy nukleáris szuperhatalom és még soha senki nem győzött le nukleáris szuperhatalmat. Jelenleg a keresztény és a muszlim civilizáció egymás mellett élésének a problémája magasabb rendű, mint a háború, a kontinens másik felén beengedünk az európai kultúrához nem illeszkedő tömegeket, amíg az orosz-ukrán fronton fehér, keresztyény európaiaik ölik egymást, ami abnormális – szögezte le.

Megtámadnának-e további országokat az oroszok?

Orbán Viktor szerint azért nem reális, hogy Oroszország a háborút Nyugat-Európára kiterjeszti, mert Oroszországban 140 millió ember él, az Unióban pedig 440-460 millió ember, beleértve a briteket is, a mozgósítható orosz pénz mennyisége pedig töredéke annak, amit Európa mozgósítani tud. A NATO-szerződés klauzuláját, miszerint ha egy NATO-országot megtámadnak, akkor az egész NATO-t megtámadják, még nem próbálták ki. – A megoldás nem a frontvonalon van, nem a háború erőltetése a válasz, hanem a NATO megerősítése – fogalmazott Orbán Viktor.

Oroszországgal kapcsolatban a miniszterelnök elmondta, hogy a véleménye sosem változott meg róla, mert Oroszország egy „történelmi képződmény.” – Azt, hogy micsoda Oroszország, hogy van egy hatalmas területe, és ez mennyi gondot okoz, ezekről az egyetemen sokat tanultunk, és vitatkoztunk – jelentette ki. A hozzáállása az országhoz azonban változott.

– Ezért sürgettem Magyarország NATO tagságát, sőt még Ukrajnáét, és Georgiáét is, de utóbbiak nem jöttek össze. Nem szabad elfeledni, hogy jogi értelemben agresszióról beszélünk. Az a kérdés, hogy ezt Oroszország miért vállalta fel. Egyértelműen azért, hogy a NATO-t és a fegyvereit ne engedje közel magához

– mondta Orbán Viktor.

Szerinte Putyin visszaerősítette Oroszországot, ami fejlődik. – Putyinék meg tudták akadályozni a további NATO bővítést, az ország erősödésével párhuzamosan – emelte ki.

Arra a kérdésre, hogy liberális politikusból, hogyan lett konzervatív, a miniszterelnök azt válaszolta, hogy történt egy nagy változás a 20. században. Elmondta, hogy két alap volt, a konzervatív és a liberális, Hitler megjelenéséig, amikor összefogott a két irányzat. Szerinte az a szövetség 1990-ig tartott, mert akkor eltűntek a totalitárius elnyomó rendszerek.

– Vagyis most ismét vannak a liberálisok, és a konzervatívok. A liberálisok azt mondják, hogy aki nem fogadja el az ő értékrendjüket az kívül van a demokrácián. Mi megmutattuk, hogy létezik konzervatív, keresztény demokrácia. Ezt ők a mai napig tagadják – folytatta a miniszterelnök.

 

(MNO)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések