Nem csak zsírleszívást végezhettek a Honvéd Kórházban a volt vezérkari főnökön a Bors állítása szerint, a lap ugyanis szakértőkkel elemeztette a Ruszin-Szendi Romuluszról készült képeket, akik szerint a tokáját is megműttethette.
Emellett megkeresték a Belügyminisztériumot is, hogy a társadalombiztosítás terhére elvégezhető-e ilyen típusú beavatkozás. Ugyanakkor Ruszin-Szendi Romulusz tagadta mindkét műtét tényét.
Korábban beszámoltunk róla, hogy a Bors szerint zsírleszívást végeztek Ruszin-Szendi Romuluszon. Ezt az állítást most azzal egészítette ki a lap, hogy emellett tokaplasztikát is rendelhetett magának a korábbi vezérkari főnök.
A lap szerint „visszautasíthatatlan kéréssel” fordult a katonaorvosokhoz, hogy nagy mennyiségű zsírt távolítsanak el róla, ugyanakkor az orvosoknál komoly vitát váltott ki a beavatkozás, mert nem egészségügyi okokból, hanem hiúságból végezték el a műtétet.
Zsírleszívást azonban többnyire plasztikai sebészek szoktak végezni, mely legalább félmillió, de akár 700 ezer forintba is kerülhet. Ruszin-Szendi Romulusznak viszont, a lap állítása szerint, társadalombiztosítás terhére készült a beavatkozás. A hivatalos indoklás szerint „a nagymértékű zsír már akadályozza Ruszin-Szendi tábornokot hivatalos katonai teendőinek ellátásában”.
A lap által felkeresett szakértők azonban valószínűsítik, hogy a zsírleszívás mellett tokaplasztikát is végeztek a korábbi vezérkari főnökön, ugyanis a képek tanúsága szerint a nyaka is vékonyabb lett.
A lap állítása szerint így a társadalombiztosítás költsége meghaladhatta az egymillió forintot.
Megkeresték a Belügyminisztériumot, de helyettük a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) reagált kérdésükre.
Ők azt írták, hogy
a társadalombiztosítás terhére a plasztikai sebészeti beavatkozások körében olyan rekonstrukciós vagy helyreállító eljárások végezhetők, amelyek fejlődési rendellenességek, baleseti sérülések, illetve orvosi beavatkozás okozta torzulások (például daganatok eltávolítása) korrekcióját jelentik. A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 18. § (6) a) pontja szerint az egészségbiztosítás terhére nem vehetők igénybe a nem gyógyító célú, kizárólag esztétikai vagy rekreációs célból nyújtott egészségügyi szolgáltatások.
A jogszabályi rendelkezés értelmében tehát azok a beavatkozások számolhatók el, amelyeknek az elvégzése orvosilag indokolt és szükséges. Az orvosi indikáció megállapítása a kezelő szakorvos feladata és felelőssége − fogalmazott a NEAK.
0 Megjegyzések