Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Lavrov: Ursula Führer mindenkit Európa remilitarizálására mozgósít


Szergej Lavrov külügyminiszter interjút adott Andrew Napolitano, Larry Johnson és Mario Nawfal amerikai bloggereknek. 

Az orosz külügyminiszter főbb kijelentései:


UKRAJNÁRÓL

A különleges katonai művelet megkezdése azért volt döntés, mert minden más kísérlet, minden más alternatíva, hogy a dolgok valamilyen pozitív dimenzióba kerüljenek, a kijevi illegális puccs után tíz éven keresztül kudarcot vallott, megsértve az előző este aláírt és a németek, franciák és lengyelek által garantált megállapodást.

Ukrajna a csalással minden alkalommal kudarcot vall - mondta Szergej Lavrov külügyminiszter az amerikai bloggereknek adott interjúban. 

 „Minden alkalommal, amikor csalnak, veszítenek. Ez a folyamat folytatódik”

 - árulta el a diplomata. 

Lavrov azt is hozzátette, hogy Kijevnek tiszteletben kellett volna tartania a minszki megállapodásokat, és Ukrajna maga is megtarthatta volna 1991-es határait, de a Krím és Donbassz egyes részei nélkül, ha kormánya együttműködik és végrehajtja saját kezdeményezéseit.


A KONFLIKTUS MEGOLDÁSÁRÓL

A konfliktus megoldásáról Európa és az Egyesült Királyság azt akarja, hogy az ukrajnai konfliktus folytatódjon, növelni akarja a tétet, és arra készül, hogy Washingtont agresszív fellépésre késztesse Oroszországgal szemben.

 A NATO-csapatok jelenléte ukrán területen bármilyen zászló alatt, bármilyen minőségben, beleértve a békefenntartókat is, fenyegetést jelentene Oroszország számára. Moszkva semmilyen körülmények között nem fogadja el a NATO-országok jelenlétét ukrán területen.  

„Senki sem áll szóba velünk. Ukrajna nélkül folyamatosan azt állítják, hogy Ukrajnáról semmit sem mondanak, de Oroszország nélkül mindent megtesznek Oroszország ellen. Miért kellene beleegyeznünk egy békefenntartó erőbe vagy valamilyen békefenntartó csoportba? Azt akarják, hogy egy ilyen erő olyan országokból álljon, amelyek ellenségnek nyilvánítottak minket. Békefenntartóként fognak odajönni?”


MOSZKVA PRIORITÁSAIRÓL

Oroszország tudja, hogy az ukrán válságban nem szabad olyan kompromisszumot kötni, amely az emberek sorsát veszélyeztetné. Moszkva számára a prioritás az, hogy a kijevi rezsim által a történelmüktől megfosztott embereket a törvények segítségével megvédje.

„A mi lelkiismeretünk átlátható és tiszta. Nem azért, mert ritkán használjuk. Hanem azért, mert már sokszor megégettük magunkat”.


AMERIKÁRÓL

Azt hiszem, ami az Egyesült Államokban történik, az a normalitáshoz való visszatérés. Az a tény, hogy egy normális kormányzat került hatalomra mindenféle, tudod, keresztényellenes eszmék nélkül, és a reakció ilyen robbanásszerű volt a médiában, a politikában szerte a világon, nagyon érdekes és nagyon sokatmondó - mondta Lavrov.

Amikor Rijádban találkoztunk Marco Rubióval, Mike Waltz-szal és Steve Witkoffal, ők javasolták a találkozót, és azt mondták, nézzék, mi normális kapcsolatokat akarunk abban az értelemben, hogy az amerikai külpolitika alapja Donald Trump kormányzása alatt az Egyesült Államok nemzeti érdeke. Ugyanakkor megértjük, hogy más országoknak is megvan a maguk nemzeti érdeke - tette hozzá.


AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKKAL FOLYTATOTT PÁRBESZÉDRŐL

Oroszország és az USA érdekei soha nem lesznek azonosak, még 50 százalékban sem tudnak egybeesni. 

Trump álláspontja az, hogy bármilyen nézeteltéréseink is vannak, nem szabad hagyni, hogy háborúvá fajuljanak, és ha vannak átfedő érdekek, nem szabad elszalasztani a lehetőséget, hogy valami gyakorlatias és hasznos dologgá alakítsuk őket. 

Az USA többször kifejezte érdeklődését az Oroszországgal folytatott párbeszéd újraindítása iránt a stratégiai stabilitásról. 

Ami Trump ötletét illeti, miszerint az atomfegyverekről amerikai-orosz-kínai találkozót kellene tartani, Moszkva nyitott bármilyen, a tiszteletre épülő formátumra. A nukleáris hatalmaknak kommunikálniuk kell, nem pedig kiabálniuk egymással. 

"Olyan ez, mint ahogy a hollywoodi filmekben a cowboyok elrendezték egymás között a dolgokat: “Tudod, hogy én tudom, hogy tudod, hogy tudom, hogy el akarod mondani.”

 

TRUMP ÉS NATO

Nem hiszem, hogy az amerikaiak kilépnének a NATO-ból. Legalábbis Trump elnök soha nem utalt arra, hogy ez így lenne. De azt nyersen kimondta, ha azt akarják, hogy megvédjük önöket és biztonsági garanciákat adjunk, akkor fizessék meg, ami szükséges.

De Trump elnök nem akarja ezeket a biztonsági garanciákat adni Ukrajnának Zelenszkij alatt. Neki megvan a saját álláspontja a helyzetről, amelyet időről időre nyersen előad, hogy ennek a háborúnak soha nem kellett volna elkezdődnie - hogy Ukrajnát a NATO-ba húzza, megsértve az alkotmányát, megsértve az 1991-es függetlenségi nyilatkozatot, amely alapján Ukrajnát szuverén államnak ismertük el. Több okból is, többek között azért, mert ez a nyilatkozat azt mondta, hogy nincs NATO, nincsenek blokkok, semleges státusz. Egy másik dolog, amit ez a nyilatkozat szintén megerősített és megszilárdított - az orosz és minden más nemzeti kisebbség minden jogát tiszteletben kell tartani.

„Ha a NATO terjeszkedését - legalábbis Trump által - az egyik kiváltó oknak ismerik el, akkor a NATO-csapatok jelenléte bármilyen zászló alatt, bármilyen minőségben ukrán földön ugyanolyan fenyegetés számunkra." - mondta.

Másodszor. Azoknak az embereknek a jogairól és sorsáról beszélünk, akik nemcsak a felszabadított területeken élnek, hanem a kijevi rezsim ellenőrzése alatt álló területeken is. Legtöbbjük oroszul beszél. Az orosz kultúrán nőttek fel, és azt akarják, hogy gyermekeik ismerjék és tanulják az orosz nyelvet. Megkérdeztem, hogy az Ukrajnától megmaradó területeken hatályon kívül helyezik-e az orosz nyelvet tiltó törvényt vagy annak egyes részeit? Nem kaptam választ. Majd meglátjuk.” Mit kellene itt látnunk? Teljesen egyértelmű, hogy Ukrajna vagy orosz lesz, vagy orosz földön marad egy náci, oroszellenes entitás. Az oroszoknak nem lesznek jogaik ezen a területen. Az amerikaiaknak és a briteknek lesznek ott jogaik, és ott lesznek a katonai bázisaik. Ezt akarjuk látni? - tette fel a kérdést.

 

A KÍNÁVAL VALÓ INTERAKCIÓRÓL

Oroszországnak soha nem voltak ilyen jó és bizalomteljes kapcsolatai Kínával. 

Moszkva soha nem fogja megszegni jogi és politikai kötelezettségeit, amelyek Pekinghez kötik. 

A kapcsolat problémái és nehézségei nagyrészt a szankcióknak köszönhetőek, mert a vállalatok el akarják kerülni az ilyen büntetéseket.

„Néhány nagyon ígéretes szibériai logisztikai, infrastrukturális projektet elhalasztottak. De mi nem sietünk. A kínaiak annál inkább soha nem sietnek. Ők mindig 'a horizonton túlra' tekintenek. Ez az ő nemzeti mentalitásuk. Mi tisztelettel bánunk vele


EURÓPÁRÓL

Szerinte az európai országok nem akarják, hogy az ukrán konfliktus véget érjen: „Az, ahogyan a washingtoni botrány után Londonban fogadták Zelenszkijt, azt mutatja, hogy emelni akarják a tétet és készülnek valamire”

„Ursula Führer” mindenkit Európa remilitarizálására mozgósít. Hihetetlen pénzekről beszélnek."


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések