Az 1995-ös Bokros-csomag “megakadályozta az államcsődöt és fenntartható növekedési pályára állította a magyar gazdaságot”, de a későbbi kormányok feladták a stabilizációs politikát – nyilatkozta Bokros Lajos a szélsőliberális hvg-nek.

A négy pillérre épülő reformprogram eredményeként az államadósság négy év alatt a GDP 90 százalékáról 60 százalék alá csökkent. Az egykori pénzügyminiszter szerint az 1995 utáni öt év gazdasági „aranykor” volt, amit később a reformok leépítése követett. Bokros úgy véli, átfogó szerkezeti átalakítások folytatásával ma már osztrák életszínvonalon élhetnénk.
A hvg Bokros Lajossal, a korábbi pénzügyminiszterrel készített interjút, amelyben értékelte az akkori gazdasági helyzetet, a bevezetett intézkedéseket és azok hosszú távú hatásait.
Bokros szerint az általa kidolgozott reformok folytatása esetén Magyarország ma már osztrák színvonalon teljesíthetne.
Bokros kijelentette: „Negyedszázad elveszett a hazai fejlődésből.”
Véleménye szerint ha folytatták volna a reformokat, a magyar gazdaság ma osztrák szinten teljesítene, és a társadalom is osztrák színvonalon élhetne.
Reformok kritikus tömege kellene – mondta Bokros Lajos a magyar gazdasági felzárkózás útjáról.
Bokros Lajos elárulta, hogy a társadalombiztosítás költségvetése miatt mondott le, mivel Nagy Sándor vezetésével a szakszervezetek „rettenetes költségvetést” raktak össze, amit nem vállalhatott. Horn Gyula azonban jóban volt a szakszervezetekkel, így elfogadta Bokros lemondását.
0 Megjegyzések