Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Bármikor elsöpörhetik woke-ideológiát az Egyesült Államokban: példátlanul jó hír érkezett az amerikai fiatalokról


Az amerikai tizenévesek több mint fele „nagyon motivált” abban, hogy többet tudjon meg Jézusról. 

Sajnos igaz az a megállapítás, hogy egy adott vallási felekezethez, illetve gyülekezethez való elköteleződés és ezzel összefüggésben a templomba járás csökkenőben van, ugyanakkor az amerikai tizenévesek több mint fele „nagyon motivált” abban, hogy többet tudjon meg Jézusról, és valamivel több mint 75 százalékuk legalább „valamennyire motivált” – derül ki a Barna Research felméréséből, amelyet a Vasárnap.hu szúrt ki.

A „Gen Z Vol. 3” kódjelű kutatás adataiból származó információk arra engednek következtetni, hogy nyitottak és kíváncsiak az Egyesült Államok tizenévesei és fiatal felnőttje a spirituális kérdésekre,

„Ez a generáció hajlamos azt hinni, hogy van valami, ami erősebb náluk. Mégis, sokan továbbra is bizonytalanok a vallás vagy a templomba járás felvállalásában” – fogalmaztak a kutatás felelősei, majd hozzátették, hogy „az egyházi vezetőknek fel kellene ismerniük, hogy a tizenévesek Jézus megismerésére való nyitottsága jelentős lehetőséget jelent arra, hogy elköteleződjenek a hit felé”.

Az adatok azt mutatják, hogy a tizenévesek 77 százaléka legalábbis motivált arra, hogy tanuljon Jézusról: 52 százalékuk „nagyon motivált”, 25 százalékuk pedig „valamelyest motivált”.

A tinédzserek 16 százaléka mondta azt, hogy nem motivált Jézus megismerésére, míg 7 százalékuk felelte azt, hogy bizonytalan a kérdésben.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések