Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Paradicsomos, mascarponés csirkemell


A tökéletes krémes, szaftos csirkemell titka, hogy nem konzervből, hanem frissen sütött paradicsomból készül.


Csodás étel a sütőben sütött koktélparadicsom: fetával összekeverve tésztára érdemes kanalazni, ha azonban valamilyen komolyabb ebédet dobnál össze, csirkemellel és mascarponéval együtt is készítheted. Nem maradhat el mellőle a friss bazsalikom sem.

Hozzávalók
A csirkéhez:
    50 dkg csirkemellfilé
    1.5 evőkanál olívaolaj
    1 teáskanál oregánó
    1 teáskanál fokhagymapor
    1 teáskanál só

A szószhoz:
    35 dkg koktélparadicsom
    10 dkg mascarpone
    2 gerezd fokhagyma
    2 evőkanál olívaolaj
    2 evőkanál sűrített paradicsom
    1.5 dkg friss bazsalikomlevél
    1 csipet só
    1 csipet bors
    0.5 dl alaplé
    friss bazsalikom vagy petrezselyem a tetejére

Elkészítés:
A csirkemellfilét vágd vastagabb szeletekre, és szórd meg sóval. Az olajat keverd össze az oregánóval és a fokhagymaporral, kend meg vele a hússzeleteket, és letakarva pihentesd a hűtőben egy órát.

Közben a paradicsomokat vágd félbe, és oszd el egy tepsiben. Az olajat keverd össze a sóval, a borssal és a felaprított fokhagymagerezdekkel, és locsold meg vele a paradicsomokat. Told 180 fokos sütőbe 25 percre. Amikor megsült, kanalazd turmixgépbe, add hozzá az alaplevet és a friss bazsalikomot, és pürésítsd.

A csirkemelleket serpenyőben süsd ki, és tedd félre. Ugyanabba az edénybe kanalazd bele a sűrített paradicsomot, futtasd egy-két percig, majd öntsd hozzá a pürésített paradicsomot. Add hozzá a mascarponét, és keverd az egészet simára. Tedd vissza bele a kisült csirkemellet, és melegítsd össze. A tetejét még megszórhatod friss bazsalikommal vagy petrezselyemmel.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések