Az elmemegfigyelőben lévő albertirsai családirtóban mostanra tudatosult, hogy mit művelt két hónappal ezelőtt.
Július elején egy vascsővel agyonverte 32 éves feleségét és megfojtotta két és féléves kislányát egy albertirsai férfi. A volt katona tette után öngyilkosságot kísérelt meg, de nem járt sikerrel, így végül inkább föladta magát.
Az albertirsai tanyán élő nő többször is kért távoltartási végzést a 35 éves férfival szemben. N. Arnold ugyanis többször bántalmazta már a tőle válófélben lévő feleségét. Amíg a végzés érvényben volt, addig nem volt semmi gond, de ahogy a végzés lejárt, a férfi hazament és pár napon belül ismét összeveszett Andreával. Egy ilyen veszekedés után ölte meg a nőt és a közös gyermeküket.
A férfit a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte, és az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe utalta kivizsgálásra. A családirtó eközben többször elsírta magát a bíróság folyosóján.
Ifj. dr. Szilágyi István, a férfi kirendelt védője a Blikknek azt mondta, hogy bár a férfi sokáig nem mondott semmit a rendőröknek, nemrég „ténybeli beismerő vallomást” tett:
Összeomlott a börtönben, tudatosult benne, hogy mit művelt, a tetteivel való szembenézés pedig nyilvánvalóan borzasztóan megviseli. (…) Végtelenül megbánta a cselekedeteit és nagyon rossz lelki állapotban van. A gyilkosságokra egyáltalán nem is emlékszik.
Az ügyvéd szerint a férfi tetteire nincs mentség, de beszámolt a családirtáshoz vezető okokról és azokról az élethelyzetekről is, amik az ominózus vitához vezettek:
Ezalatt történt valami, ami kiváltotta belőle ezt az indulatot, de az áldozat kegyeleti jogai miatt a családjára való tekintettel erről többet nem mondhatok. Válófélben voltak, de a védencem is járt ügyvédnél, együttműködött volna a jogi folyamatban, a szörnyű tetteinek nem az volt az oka, hogy nem akarta volna felbontani a házasságot.
N. Arnoldnak jelenleg csak az édesanyjával tart kapcsolatot, aki próbálja tartani benne a lelket. „Kiáll mellette, hiszen a gyermeke, bármit is tett” – magyarázta az ügyvéd.
A férfi tettéért akár életfogytiglani büntetést is kaphat.
Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek
0 Megjegyzések