Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Kiakadtak az ukránok Nicolas Sarkozy nyilatkozatán


Mint arról portálunk is beszámolt, Nicolas Sarkozy volt francia elnök a Le Figaro nevű lapnak adott interjújában szögezte le:


Elég az ukránbarát politikából, Európának szüksége van Oroszországra”.

Hangsúlyozta azt is, hogy a háború csak és kizárólag diplomácia és tárgyalások útján érhet véget. Hozzátette, Európának tisztáznia kell a stratégiáját, és törekednie a kompromisszumra Oroszországgal.

Nem váratott magára sokáig az ukrán reakció

Mihajlo Podoljak az X nevű közösségi médiaplatformon kommentálta Sarkozy szavait.

Sarkozy fantasztikus bűnös logikája rámutat a háború igazi okára. Ez pedig az, hogy a nyugati vezetők tétlenül nézték, ahogy Putyin 2008-ban es 2014-ben területeket rabolt el.

Nincsenek »új orosz területek«, nincsenek orosz népszavazási jogok, nincsenek kulturális vagy nyelvi sajátosságok. Nem lehet más emberek területeit elcserélni, mert félsz valakitől, vagy mert bűnözőkkel barátkozol” – írta Podoljak.



Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések