Győzött, és feljutott az élvonalba az MTK futballcsapata

A labdarúgó NB II. utolsó előtti, 37. fordulójában az MTK 1-0-ra legyőzte a Kazincbarcikát, így biztossá vált, hogy a Diósgyőr után a fővárosi csapat jutott fel az élvonalba. A klub honlapján olvasható beszámoló szerint a mérkőzés egyetlen gólját Zsóri szerezte tizenegyesből az 5. percben.

A harmadik helyezett Ajka három góllal nyert a már kiesett, sereghajtó Dorog otthonában, de pontszámban már nem tudja utolérni az MTK-t. A bajnok Diósgyőr hazai pályán 12 606 néző előtt a ETO FC Győr 3–1-es legyőzésével ünnepelte sikeres idényét, írja az MTI.

Az élcsoport:

(és feljutott) Diósgyőr 84 pont

(és feljutott) MTK Budapest 71 pont

FC Ajka 65 pont

Szombaton eldőlt, hogy a Vasas visszatér a másodosztályba, miután hazai pályán nem tudta legyőzni a Zalaegerszeget (1–1 lett a végeredmény).