A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Táskás szem: az idő múlását jelzi csupán, de van, hogy betegség áll a háttérben?


A puffadt, ödémás szem sokak problémája. Általában az idő múlását jelzi csupán, de van, hogy betegség áll a háttérben.

A szem alatti táskák kialakulása úgy történik, hogy az alsó szemhéj környékén felszaporodik a zsírszövet, valamint a folyadék is felgyülemlik ezen a területen. Ennek hátterében állhat egyrészt a gravitáció, másrészt a szemmozgató izmok gyengülése. Az állapoton nehéz segíteni, de hideg vizes borogatás és elegendő alvás javíthat valamelyest a táskás szemeken - írja a Házipatika.com.

Mit tehetünk még?

Változtassunk kicsit a szokásainkon: célszerű például magasabb párnán aludni, így a szövetek közti folyadék könnyebben távozik. A sószegény táplálkozás is segít a "vizesedés" elkerülésében. Teljesen azonban ne hagyjuk el a sót, ugyanis szervezetünknek szüksége van rá! Súlyos esetben lézeres kezelés, szemhéjplasztika is szóba jöhet.

Betegség is okozhatja

Ha a duzzanatot bőrpír, viszketés vagy fájdalom kíséri, ha a test egyéb területén is tapasztalunk duzzanatot, ödémát, akkor orvoshoz kell menni, mert valamilyen allergiás reakcióról lehet szó.

Víz-visszatartással járhatnak bizonyos hormonális változások , illetve hormontartalmú készítmények szedése is okozhat ilyen problémát. 

A pajzsmirigybetegség szintén okozhat táskás szemet, mind az alulműködés , mind a túlműködés. Az autoimmun gyulladás a szemizmokat is támadja, a szemgolyó körüli-mögötti szövetek megduzzadhatnak, súlyos esetben a szem is kidülled. 

Vesebetegség estén pedig a vízháztartás zavara miatt folyadék pang a szövetek között, és ettől is képződhetnek táskák a szem alatt.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések