Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Néhány óra leforgása alatt közel kétezer sofőrt ellenőriztek a jászkunsági rendőrök


A közlekedésbiztonsági akció során a Jász-Nagykun-Szolnok megyei rendőrök közel kétezer járművezetőt ellenőriztek. 


A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság forgalomellenőrző járőrei és a rendőrkapitányságok munkatársai szeptember 23-án 18 és 24 óra között az ittas járművezetők kiszűrése és a közlekedési balesetek megelőzése érdekében finn módszeres ellenőrzést hajtottak végre – olvasható a police.hu-n. A módszer lényege, hogy egy előre kiválasztott helyszínen, több rendőr bevonásával, egyidejűleg, rövid idő alatt történik meg a sofőrök ellenőrzése, mivel a közúti kontroll, – jellemzően – csak a járművezetők ittasság ellenőrzésére korlátozódik.

A rendőrök 1927 sofőrt ellenőriztek, akik közül 13-an fogyasztottak alkoholt a vezetés megkezdése előtt. Egy járművezetővel szemben büntető eljárást, 4 kerékpárossal szemben szabálysértési eljárást kezdeményeztek, valamint 7 esetben közigazgatási bírságot szabtak ki.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések