Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Zelenszkij: Az ENSZ fossza meg Oroszországot BT-beli vétójogától


Az ukrán komikus szerint Oroszország az ENSZ BT-beli vétójogát „a halálhoz való jogként” használja.


Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) tagjaihoz intézett beszédében az ENSZ hatékonyabb működése érdekében sürgette a nemzetközi szervezet reformját, és arra kérte a BT tagjait: fosszák meg Oroszországot vétójogától.

Az ukrán elnök kijelentette: Oroszország esetében olyan államról van szó, amely az ENSZ BT-beli vétójogát

a halálhoz való jogként” használja.   

A bucsai mészárlás részleteinek bemutatásakor Zelenszkij leszögezte: a második világháború óta „a legszörnyűbb háborús bűnöket” követik el jelenleg Ukrajnában, ezért arra kérte az ENSZ BT tagországait, hogy az orosz hadsereg vezetőit és a parancsot kiadó személyeket az általuk elkövetett bűnök miatt

állítsák bíróság elé, és szigorúan vonják őket felelősségre.   

Az ukrán elnök beszédében úgy vélte: Oroszország „szótlan rabszolgát” akar csinálni Ukrajnából.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések