A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztálya az áldozatvédelemmel, áldozatsegítési tevékenységgel összefüggő tudnivalókra hívja fel a figyelmet a rendezvényeivel.
Az Európa Tanács 1990. február 22-én tette közzé a bűncselekmények áldozatainak chartáját. Ez a nap azóta a Bűncselekmények áldozatainak napja, amelyet 1993-tól Magyarországon is megtartanak.
A police.hu tájékoztatása szerint bűncselekmény áldozata egyfelől a bűncselekmény, a tulajdon elleni szabálysértés közvetlen sértettje, valamint az a személy, aki a bűncselekmény/tulajdon elleni szabálysértés következtében szenvedett el valamilyen sérelmet.
Az áldozatsegítés célja, hogy a bűncselekménnyel összefüggésben sérelmet szenvedett személyek, illetve azok hozzátartozói megfelelő segítséget kapjanak problémájuk megoldásához, az őket megillető jogok érvényesítéséhez.
Több nógrádi településen is felhívják a figyelmet
A rendőr-főkapitányság munkatársai a témához kapcsolódóan megyeszerte tartanak áldozatvédelmi, bűnmegelőzési előadásokat, programokat. Prevenciós foglalkozások lesznek többek között szécsényi, salgótarjáni, bátonyterenyei, dejtári általános- és középiskolákban, az etesi Idősek Klubjában, valamint február 23-án bűnmegelőzési vetélkedőt tartanak Salgótarján Fő terén, együttműködve a Salgótarjáni Áldozatsegítő Pont munkatársával.
Bűncselekmények, illetve tulajdon elleni szabálysértések áldozatai az alábbi helyeken és időpontokban kérhetnek szakszerű segítséget:
- Salgótarjáni Áldozatsegítő Pont (Salgótarján, Rákóczi út 40.)
Személyes ügyfélfogadás: hétfő, szerda, 10-17 óra
Telefonos ügyfélszolgálat: 06-30/094-5708
- Nógrád Megyei Kormányhivatal Gyámügyi és Igazságügyi Főosztály Igazságügyi Osztály (Salgótarján, Rákóczi út 36.)
Személyes ügyfélfogadás: hétfő 8-12 óra, szerda 8-12 és 13-16 óra, péntek 8-12 óra
Telefonos ügyfélfogadás: 06-32/795-776
Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek
0 Megjegyzések