A Nógrád megyei tűzoltók árokba hajtott gépjárműhöz, kéménytűzhöz és társasház liftjébe szorult emberek kimentéséhez is vonultak az elmúlt hétvégén.
A Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint árokba hajtott egy teherautó péntek délután Nagylóc és Zsunypuszta között. A szécsényi hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet, amelyben csak a vezetője utazott, sérülést nem szenvedett.
Összehordott szemét égett húsz négyzetméteren péntek este Nógrádszakálon, az Ipoly úton. A tüzet a szécsényi hivatásos tűzoltók egy gyorsbeavatkozó sugárral eloltották.
Lerakódott korom izzott és égett egy kétszintes családi ház kéményében péntek este a Kisaranyi úton. A salgótarjáni hivatásos tűzoltók kéziszerszámok segítségével eltávolították az izzó, parázsló részeket és felhívták a tulajdonos figyelmét, hogy felülvizsgálatig ne használja a kéményt. Lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség, a lakók a fűtést más módon megoldották.
Társasház liftjébe szorult két ember vasárnap késő délután Salgótarjánban, az Erzsébet téren. A megyeszékhely hivatásos tűzoltói áramtalanítás után a liftet szintbe hozták és sértetlenül kiszabadították a bennrekedt embereket.
Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek
0 Megjegyzések