A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Nem biztos, hogy hatásos az AstraZeneca-vakcina az idősek esetében


A német döntéshozók attól tartanak, hogy az Oxfordi Egyetem és a svéd AstraZeneca gyógyszeripari vállalat közös fejlesztésű védőoltása nem kellően hatékony a 65 év feletti személyeknél.


A Reuters hírügynökség a Bild és a Handelsblatt magazinok bennfentes forrásaira hivatkozva azt írta, egyes német kormánytagok úgy gondolják, hogy az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) nem fogja jóváhagyni az AstraZeneca készítményét a 65 év feletti állampolgároknál való alkalmazásra.

Az országok java része már több millió dózist előre lekötött magának a védőoltásból, az AstraZeneca képviselői azonban múlt héten bejelentették, hogy az Európai Unió tagállamai számára legyártásra tervezett mennyiséget egészen biztosan nem fogják tudni garantálni, ezért március végéig tolták ki a disztribúció határidejét.

A svéd biotechnológiai vállalat szóvivője mindeközben az Express brit hírportál megkeresésére válaszolt a riportereknek, és elmondta, hogy hamisak az állítások, miszerint a vakcina mindössze 8 százalékban lenne hatásos a 65 felettieknél, konkrét tényekkel és magyarázattal azonban egyelőre ő sem tudott szolgálni.

Miközben a világon a Pfizer és a Moderna védőoltásaival javában zajlik a vakcinációs program, addig rengeteg új készítmény vár még elfogadtatásra az EU-ban, legyen szó éppen a Johnson & Johnson, a Sinovac, a Sinopharm vagy éppen az orosz Szputnyik V oltószereiről.

Egyelőre a legjobb eredményeket a Pfizer vakcinája mutatta, viszont esetükben sem rózsás a helyzet, hiszen a megnövekedett kereslet következtében kénytelenek voltak elhalasztani a beígért dózisok kiszállítását, ami komoly feszültségeket szított az EU-tagállamok és a vállalat között.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések