Hirdessen itt

Férfi vízilabda világliga - Legyőzte a horvátokat a magyar válogatott

A magyar válogatott 13-11-re legyőzte a horvát együttest a férfi vízilabda világliga debreceni európai selejtezőjének szombati játéknapján, így vasárnap az ötödik helyért szállhat vízbe Szerbia ellen.

Eredmény, az 5-8. helyért:

Magyarország-Horvátország 13-11 (3-2, 4-6, 1-1, 5-2)

gólszerzők: Vigvári 3, Manhercz, Kovács G., Sedlmayer 2-2, Angyal, Erdélyi, Hosnyánszky, Nagy Á., illetve Bukic, Buslje, Fatovic, Jokovic 2-2, Benic, Buric, Dobud

Az Európa-bajnok magyar válogatott a pénteki nyitónapon 9-8-ra kikapott az olasz csapattól, míg a horvátokat Montenegró ötméteresekkel ütötte el az elődöntőtől.

A horvátok szerezték az első találatot, majd gyors egyenlítés után Vigvári Vendel első válogatott találata már a vezetést jelentette. Kétgólos magyar előny után kértek időt a horvátok, akik komoly zárkózásba kezdtek, és 4-3-nál már ők vezettek. Ezt követően a magyar válogatottban főképp Vigvári jeleskedett, a mérkőzés hullámzó volt, a nagyszünetre egygólos horvát fórral vonulhattak a csapatok (7-8).

A harmadik játékrész kiegyenlített játékot hozott, de a záró felvonásban kétgólos előnybe kerültek a horvátok (9-11). Az utolsó másfél percben azonban sikerült egyenlítenie a magyar válogatottnak, sőt: előbb 13 másodperccel a végső dudaszó előtt Manhercz Krisztián vezetéshez juttatta Märcz Tamás szövetségi kapitány együttesét, amely egy üres kapus góllal állította be a végeredményt.

A debreceni selejtezőben nyolc válogatott szerepel, a helyosztókat vasárnap rendezik. A tornáról három csapat jut be a Georgiában sorra kerülő nyári Szuperdöntőbe. A vasárnapi zárónapon a magyar válogatott az ötödik helyért a szerbek ellen száll medencébe.