Idén nem kell attól tartanod, hogy kemény lesz a hókifli. A recept nagyon egyszerű, és sokszor bizonyított.
A bejgli mellett sok családban hókifli is kerül az ünnepi asztalra. Lehet mandulás, diós vagy akár lekvárral töltött. Utóbbit sem kell keleszteni, gyorsan összeállítod a tésztát. Nagyon fontos, hogy pihentesd, mielőtt elkezded formázni. A sok tejföltől finom puha és omlós lesz. Csak arra ügyelj, hogy ne süsd túl.
Hozzávalók:
A tésztához
* 50 dkg liszt
* 25 dkg vaj
* 20 dkg tejföl
* 3 evőkanál porcukor
* 1 csipet só
* szilvalekvár
A forgatáshoz
* 4 evőkanál porcukor
* 2 csomag vaníliás cukor
Elkészítés:
A lisztet szitáld át, add hozzá a sót, a szoba-hőmérsékletű vajat, és morzsold össze. Rakd hozzá a porcukrot, a tejfölt, és gyúrd össze a tésztát. Tedd a hűtőbe legalább négy-öt órára, majd lisztezett deszkán nyújtsd ki ujjnyi vastagságúra, és nagyobb pogácsaszaggatóval szúrd ki. Mindegyik közepére rakj egy kávéskanál szilvalekvárt, és csavard fel. A széleket nyomkodd össze.
Pakold a kifliket sütőpapírral bélelt tepsibe, és told előmelegített sütőbe. Süsd meg 170 fokon 12-14 perc alatt. Amikor a süti elkezd színesedni, vedd ki a sütőből. Ezt a mennyiséget csak több adagban tudod kisütni. Még melegen forgasd a kifliket vaníliás porcukorba.
Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek
0 Megjegyzések