Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Megszavazzák az ellenzéki pártok a rendkívüli jogrend meghosszabbítását

A határidő most a kulcs

A benyújtott törvényjavaslat szövegének ismeretében megkérdezte az Index az ellenzéki pártok frakcióit, ezúttal támogatják-e a rendkívüli jogrend 90 napos meghosszabbítását.

Ime az Index cikke:

MINDEN KÉPVISELŐCSOPORTTÓL AZT A VÁLASZT KAPTUK, HOGY EBBEN A FORMÁJÁBAN TÁMOGATJÁK A KORMÁNYPÁRTI TÖRVÉNYJAVASLATOT.

Az LMP-s Keresztes László Lóránt frakcióvezető úgy véli, mivel a beterjesztett, és előtte egyeztetésre bocsátott törvényjavaslat a veszélyhelyzetben hozott rendeletek 90 napos meghosszabbítására ad csak felhatalmazást a kormánynak, ezért zöld párt képviselői támogatni fogják annak elfogadását.

A Jobbik szerint a frakciókkal való egyeztetésnek nem volt különösebb jelentősége, a hiszen a miniszterelnök által „133 bátornak nevezett ember parancsra, szó nélkül, látatlanban átnyom bármit a törvényhozáson”. A párt úgy véli, hogy a kormánypártok most azért mutatják mégis a kompromisszumkészség látszatát, mert a „hatalmával rendre visszaélő Orbán-kormánynak már uniós és nemzetközi szinten is rettenetes a megítélése”.

A Jobbik szerint a kormány „dilettáns módon kezeli a járványhelyzetet”, ezért,

látva ezt a vergődést, a válsághelyzet miatt minden segítséget megad számukra a párt,


ezért támogatják a 90 napos meghosszabbításról szóló javaslatot. A párt továbbá lapunknak küldött válaszában azt is megjegyzi, ők már idén márciusban is azt javasolták, hogy ezt a felhatalmazást csupán ennyi időre adják meg a kormánynak. Innentől pedig minden felelősség Orbán Viktort és a kormányt terheli a járványkezelést illetően.

A DK elnöksége péntek délután ült össze, hogy megvitassák a javaslatot, ők is azt válaszolták az Index megkeresésére, hogy megszavazzák jövő héten.

A Párbeszéd szerint mivel a kormány teljesítette azt a legfontosabb, már tavasszal is hangoztatott feltételüket, hogy a legyen határideje a felhatalmazásnak, ezért így már támogathatónak tartják a törvényjavaslat házszabálytól eltérő, rapid tárgyalását. Megszavazni azonban csak akkor szavazza meg a párt frakciója,

HA A KORMÁNY GARANCIÁKAT AD ARRA, HOGY EZZEL A RENDKÍVÜLI FELHATALMAZÁSSAL NEM ÉL VISSZA,

ahogy azt szerintük tavasszal tette.

Ilyen megoldás lehetne az, ha a veszélyhelyzeti rendeleteket bármely frakcióvezető az Alkotmánybíróság elé vihetné, amelyekről aztán három napon belül döntene a testület, de szerintük szabályozni kellene a közbeszerzések alól mentességet kapó ügyletek utólagos ellenőrzését is, valamint hogy az ezekkel kapcsolatos információkat ne lehessen titkosítani.

A Párbeszéd szerint azonban a legfontosabb az, hogy a kormány ezt a felhatalmazást tényleg arra használja majd, amire kérte: a koronavírus-járvány megfékezésére, a munkájukat elvesztő embereket támogatására, és ne arra, amit szerintük az első hullám idején láttak, „Mészáros Lőrinc vagyonának a gyarapítására”. A hétpárti egyeztetést egyébként látszategyeztetésnek tartják, mivel néhány órával a találkozó után már be is nyújtották a törvényjavaslatot.

Az MSZP álláspontja szerint a koronavírus-járvány megfékezéséhez szükséges minden eszköz a kormány rendelkezésére áll.

A FIDESZ AZ ELLENZÉKI PÁRTOK KÉRÉSE NÉLKÜL IS BELEÍRTA A TÖRVÉNYTERVEZETBE A 90 NAPOS HATÁRIDŐT,

amit az MSZP a többi ellenzéki párthoz hasonlóan korábban hiába kért a kormánytól. A párt szerint a járvány elleni védekezéssel összefüggő minden intézkedés meghozatala vagy annak elmulasztása a kormány felelőssége. Az MSZP leszögezte, elkötelezettek az emberek életének és egészségének védelme iránt, ezért a veszélyhelyzet határozott időtartamra történő meghosszabbítását ők is megszavazzák.


Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések