A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Drámai adatok: havonta 3 nő hal bele a verésbe Magyarországon


Tizenhatnapos kampánnyal lép fel a bántalmazás ellen a NANE.


Hivatalosan 1999. november 25. óta küzdenek a nőkkel szembeni erőszak ellen világszerte. Az ENSZ szerint bármely olyan, a nőket nemük miatt érő erőszakos tett, mely testi, szexuális vagy lelki sérülést okoz vagy okozhat bántalmazásnak minősül. Fontos kiemelni, hogy nem csak fizikai erőszak létezik, hanem bármilyen gazdasági, érzelmi, verbális vagy szociális kényszer, aminek az agresszió vagy a hatalmi viszonyok egyenlőtlensége az alapja.

A jelenleg elérhető statisztikák szerint Magyarországon átlagosan havonta legalább 3 nőt gyilkol meg volt vagy jelenlegi férje vagy élettársa.

Hol kérhet segítséget?

1994 óta a NANE vagyis a Nők a Nőkért Együtt egyesület segíti a bajba jutott asszonyokat és lányokat. A járvány miatt a szervezet tagjai a szokásos felvonulásuk helyett a facebook oldalukon kampányolnak az erőszak ellen. A Néma Tanúk 16 Akciónap keretein belül több mint két hétig szakértők és áldozatok osztják meg tapasztalatikat online. Ha úgy érzed te vagy egyik barátnőd, rokonod bajban van, ezeken a helyeken tudsz segítséget kérni.

*  NANE segélyvonal bántalmazott nőknek, 06 80 505 101
*  Patent Egyesület, 06 70 252 5254/06 70 277 6522
*  Országos Kríziskezelő Információs Szolgálat, 06-80-20-55-20

Sokan nem tudják, hogy bajban vannak

Ha az alábbiak közül bármelyiket tapasztalod, azonnal keresd fel valamelyik segélyszervezetet, ahol anonim módon tudnak segíteni.

*  Szexuális erőszak, vagy zaklatás ért
*  Családon belül bántalmazás áldozata
*  Ha nem tudod eldönteni, hogy a párod bántalmazó magatartást mutat-e
*  Szeretnél segíteni egy ismerősödön, akit érint a probléma
*  A helyzeted és lehetőségeidet szeretnéd megbeszélni

Tovább ront a helyzeten a koronavírus

Másfélszeresére ugrott az erőszakos esetek száma a koronavírus járvány alatt Magyarországon, ugyanis az első hullám alatt az átlag havi 33 esetből 50 lett. A szakértők szerint a bezártság és kilátástalanság fokozza a frusztrált és erőszakos viselkedést.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések