Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Döbbenetes dologra jöttek rá brit kutatók: már ilyen régóta köztünk lehet a koronavírus?

A Cambridge-i Egyetem kutatói szerint a koronavírus 2019 szeptembere körül kezdhetett el terjedni először. Emellett arra is rájöttek, a vírusnak akár három mutációja is jelen lehet már a világon - írja a Daily Mail.

A dr. Peter Forster által vezetett kutatócsoport az elmúlt időszakban azt próbálta feltérképezni, hogyan és mikor kezdett először terjedni a koronavírus a világon. A Cambridge-i kutatók az összegyűjtött adatok alapján azt feltételezik, a járvány valamikor 2019. szeptember 13 és december 7. között jelenhetett meg először Kínában. Vagyis sokkal korábban, mint ahogy azt eddig sokan gondolták. Az első igazolt koronavírus-fertőzöttet ugyanis csak karácsony táján diagnosztizálták a későbbi gócpontban, Vuhanban.

A járvány géntörténete alapján a kutatók arra is rájöttek, hogy nem egy, hanem akár három (A, B és C) koronavírus-variáns is terjedhet jelenleg.

Az A-típus lehet az, amelyik először a denevérek szervezetében jelent meg, majd lett veszélyes az emberi szervezetre. Ezt a mutációt főként kínai és amerikai betegekben találták meg az orvosok. Ezzel szemben Európában és Vuhanban is elsősorban a koronavírus B-mutációja terjedt el leginkább.

A kutatók ezért úgy vélik, hogy a hivatalosan SARS-CoV-2-nek nevezett koronavírus folyamatosan mutálódik annak érdekében, hogy legyőzze az ember immunrendszerének ellenálló képességét.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések