Premier League: fontos pontokat hullajtottak el a Rókák (videó)

Pont nélkül maradt a Leicester City a Burnley otthonában, pedig az első félidőben még vezettek Vardy-ék.

Immáron három mérkőzés óta nyeretlenek a Rókák, ám a mai különösen fájó lehet nekik. Szép szólót követően Barnes góljával előnyben voltak a vendégek (0-1) az első félidőben, ám a Burnley egy szöglet után egyenlíteni tudott (1-1).

A folytatásban Vardy hibázott egy büntetőt, így nem került ismét előnybe a Leicester, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, a hazaiak később meg is büntették Rodgers együttesét az elszalasztott lehetőségért. A 79. percben egy beadást követően Westwood érkezett, aki nem hibázott közelről (2-1).

Több gól már nem esett, így meglepetésre fordított a Burnley és otthon tartotta a három pontot. Vereségének köszönhetően nem tudta kihasználni a Leicester a szintén pontokat elhullajtó Manchester City botlását, s ezzel maradtak a harmadik helyen, míg a Burnley eltávolodott a kiesőzónától.

Premier League, 23. forduló

Burnley–Leicester City 2-1 (Wood Ch. 56., Westwood 79., ill. Barnes 33.)

vasárnap
17.30: Liverpool–Manchester United

korábban
Watford–Tottenham Hotspur 0–0
Arsenal–Sheffield United 1–1 (Martinelli 45., ill. Fleck 83.)
Brighton–Aston Villa 1–1 (Trossard 38., ill. Grealish 75.)
Manchester City–Crystal Palace 2–2 (Agüero 82., 87., ill. Tosun 39., Fernandinho 90. – öngól)
Norwich–AFC Bournemouth 1–0 (Pukki 33. – 11-esből)
Southampton–Wolverhampton Wanderers 2–3 (Bednarek 15., S. Long 35., ill. Pedro Neto 53., R. Jiménez 65., 76. – az elsőt 11-esből)
West Ham United–Everton 1–1 (Diop 40., ill. Calvert-Lewin 44.)
Newcastle United–Chelsea 1–0 (Hayden 90+4.)