A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Bundesliga: hátrányból fordított és továbbra is vezet a Leipzig (videó)

Az RB Leipzig 3-1-re legyőzte az Union Berlint a német bajnokság 18. fordulójában és így továbbra is már öt ponttal vezeti a tabellát a Mönchengladbach előtt.

Jobban kezdte a mérkőzést az Union Berlin és a fővárosiak a 10. percben előnybe is kerültek, miután Marius Bulter vette be Gulácsi Péter kapuját. A listavezető hazaiak ugyan támadtak az első félidőben, de a szünetig nem tudtak egyenlíteni. Végül Timo Werner egalizált az 51. percben, majd nem sokkal később Marcel Sabitzer is betalált.

A végeredményt végül Timo Werner állította be, aki így már 20 gólnál tart a bajnoki idényben, és vezeti a góllövőlistát. A Leipzig sorozatban kilencedik mérkőzésén maradt veretlen, ezeken a találkozókon mindig legalább három gólt szerzett. Ez példátlan a Bundesliga történelmében.

Bundesliga, 18. forduló
RB Leipzig–Union Berlin 3–1 (Ti. Werner 51., 83., Sabitzer 57., ill. Bülter 10.)

korábban
Augsburg–Borussia Dortmund 3–5 (Niederlechner 34., 55., Richter 46., ill. Brandt 49., Haaland 59., 71., 79., Sancho 61.)
Fortuna Düsseldorf–Werder Bremen 0–1 (Kastenmeier 67. – öngól)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–2 (Sztafilidisz 48., ill. Dost 18., Chandler 62.)
1. FC Köln–Wolfsburg 3–1 (J. Córdoba 22., 45+2., Hector 62., ill. Steffen 66.)
Mainz–Freiburg 1–2 (Mateta 82., ill. Kvon Csang Hun 28., Petersen 41.)