Támogassa munkánkat!

Igényeljen tagsági kártyát. Kattintson IDE.

Szeptemberben ismét többlettel zárt az államháztartás központi alrendszere

Szeptemberben 207,2 milliárd forint többlettel zárt az államháztartás központi alrendszere, ezzel 303,6 milliárd forintra csökkent az idei hiány a harmadik negyedév végére, ami az idei évre tervezett deficit 30,4 százaléka - tájékoztatta a Pénzügyminisztérium kedden az MTI-t.
Szeptemberben 464,4 milliárd forint uniós bevétel érkezett a költségvetésbe, ezzel az év első kilenc hónapjában összesen 931,7 milliárd forint európai uniós támogatás folyt be, miközben az uniós kiadások megközelítették az 1077,4 milliárd forintot.

A költségvetés bevételi oldalán szeptember végéig az általános forgalmi adóból az éves előirányzat 77,5 százaléka, a személyi jövedelemadóból az éves előirányzat 75,2 százaléka, míg szociális hozzájárulási adóból és a nyugdíj-, egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékokból az éves előirányzat 73,5 százaléka teljesült - írta közleményében a PM.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések