La Liga: meglepő vereséget szenvedett a Sevilla (videó)

A La Liga 22. fordulójának szombat esti meccsén a borzalmas formában lévő Celta Vigo a dobogóért küzdő Sevillát győzte le.
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, csupán egy kaput eltaláló lövést láthattak a nézők, abból se lett gól. A 44. percben Sofiane Boufal szólója után lőtt remekül, de Blanco kapus remekül hárított.

A második játékrészben sem történt túl sok esemény, az 58. percben Wissam Ben Yedder próbálkozott, de az ő eszén is túljárt Blanco.

A Sevilla ismét veszélyeztetett, Ben Yedder már nem első alkalommal került a kapu elé, de megint kihagyott egy helyzetet, ráadásul ez ziccer volt, hiszen közelről találta el a kapufát. Amikor már úgy tűnt, hogy a Sevilla fog betalálni, akkor jött a semmiből a Celta gólja. Egy szögletet követően a török Okay Yokuslu talált a Sevilla hálójába, amivel megszerezte szezonbeli második találatát.

A győzelemmel a Celta eltávolodott a kieső helyektől, míg a hátránya hat pont lesz a Real Madrid mögött, amennyiben a madridiak nyerni tudnak vasárnap az Alaves ellen.

La Liga, 22. forduló

Celta Vigo-Sevilla 1-0 (Yokuslu 73.)

korábban:
Levante-Getafe 0-0
Real Sociedad-Athletic Bilbao 2-1 (Oyrazabal 16., Willian Jose 45., ill. Garcia 82.)
Barcelona-Valencia 2-2 (Messi 39., 64., ill. Gameiro 24., Parejo 32.)

1. Barcelona 22 15 5 2 60:23 50
2. Atletico Madrid 21 12 8 1 32:13 44
3. Real Madrid 21 12 3 6 34:26 39
4. Sevilla 22 10 6 6 36:23 36
5. Getafe 22 8 8 6 25:18 32
6. Alaves 21 9 5 7 22:24 32
7. Valencia 22 6 12 4 24:20 30