Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Így szoktathatjuk le macskánkat a habzsolásról

A túl gyors evés nemcsak az emberek, hanem a macskák szervezetének sem tesz jót. Ráadásul az állat a behabzsolt ételt nagyon gyakran felöklendezi, illetve kihányja, így érdemes róla mindenképpen leszoktatni az cicát.

Helyes adagolás és jól megválasztott étel

Először is érdemes átgondolni, hogy van-e olyan ételtípus, tápfajta, amelyet a macska gyakrabban öklendez fel a többinél etetés után. Ha például a száraz táp okozza ezt nála gyakrabban, akkor érdemes lehet megfontolni, hogy több nedveset kapjon.

Az adagoláson, illetve az "elérésen" is lehet finomhangolni. Jót tehet, ha olyan tálat választunk a cicának, amelyben jobban szétterül az étel, mert így kénytelen lesz lassabban enni, és nagyobb eséllyel fog rágni két falat bevétele között. Ha sikerül lelassítani a cica evési sebességét, már nyert ügyünk van.

Tegyünk akadályokat a tálba!

Szakértők szerint az is jó ötlet lehet, ha nagyobb "akadályokat" , tárgyakat teszünk a tálba, természetesen akkorákat, amekkorákat az állatnak esélye sincs lenyelni. Így manővereznie kell, hogy hozzájusson az ételhez, ami miatt nehezebben fog tudni falni. Tehát a nagyobb tálba tehetünk még egy-két golflabda méretű labdát, golyót, pingponglabdát is.

A játékos etetés

Léteznek speciális szerkezetek, amelyek automatikusan adagolják ki a cicának a szükséges ételmennyiséget. Be lehet állítani őket arra, hogy bizonyos időközönként kisebb mennyiségű ételt adagoljanak a cica tálkájába - a porciókontroll is beválhat ugyanis habzsolás ellen. Az ilyenekből érdemes olyan választani, amely el van látva valamilyen hűtési rendszerrel, hogy semmiképpen se romoljon meg benne az étel.

Állateledel-boltokban kaphatóak speciális macskaetető tálak, amelyekben egyfajta labirintus van, ami szintén megnehezíti kicsit az állat dolgát, így lelassítja a habzsolást. Illetve léteznek "játszva etető" szerkezetek is, amelyeket az állatnak mozgatni, pofozgatni kell, hogy egy kevés táp kijöjjön belőle, ami pluszaktivitást csempészve az evésbe szintén lelassítja a macskát.

Legjobb a megelőzés

A legtöbb szakértő egyetért abban, hogy a habzsolás és felöklendezés tekintetében is legjobb a megelőzés. Ha kicsi korától rászoktatjuk a cicát egy etetési rendre, amely során mindig konzekvensen ugyanabban az időpontban kap ugyanannyi ételt, akkor minimális az esélye, hogy étkezések közben túl gyorsan kezdi el legyűrni a falatokat - írja a Házipatika.com.

Ezt a lehetőséget ne szalaszd el: jelentkezz az ingyenes Fitness oktatóképzésre

Döntsd le a saját korlátaidat és jelentkezz az Aerobix Fitness ingyenes edzőképzésére a fotó alatti űrlap kitöltésével. Amennyiben téged nem érdekel a lehetőség, egy megosztással eljuttathatod azokhoz, akiknek talán így segítesz elérni céljaikat, álmaikat. Ismerd meg az AEROBIX PROGRAMOT és gyere el az INGYENES OKTATÁSRA, és válaszd ki a neked megfelelő IDŐPONTOK valamelyikét, hogy egy sikeres MARKETINGGEL egy a jövődet is meghatározó KARRIERT építhess magadnak!

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések