Rögbi: Fidzsi legyőzte a franciákat Párizsban

Nagy meglepetés született Párizsban miután Fidzsi 21-14-re legyőzte Franciaországot a rögbiválogatottak tesztmérkőzésén.
A 80. percig döntetlenre állt a Románia-Uruguay mérkőzés Bukarestben, aztán a vendégek végül Agustín Ormaechea céljával és a sikeres jutalomrúgással 27-20-ra győztek.

Új-Zéland kijavította a legutóbbi héten elszenvedett meglepő vereségét és végül 66-3 arányban aratott erőt demonstráló győzelmet Olaszországban.

Egyetlen cél született a Skócia-Argentína rangadón ezt a skót Sean Maitland szerezte és mivel három-három büntetőrúgást váltottak pontokra a csapatok, így tulajdonképpen ez döntötte el a mérkőzést (14-9).

Akárcsak a két csapat tavalyi mérkőzésén Ausztrália megint jól tartotta magát Anglia ellen. Az ausztrálok 13-13-ra álltak félidőben, aztán az angolok belehúztak és végül 37-18-ra győztek.

Wales alig negyedóra alatt 14-0-ra elhúzott Dél-Afrika ellen és ezt az előnyt meg is tartották a hazaiak Cardiffban, a vége 20-11-es győzelem lett a javukra.

Írország már az első félidőben 10 ponttal vezetett az Egyesült Államok ellen, aztán kijött a két csapat közti tudásbeli különbség is és az írek 57-14-re lépték le ellenfelüket.

Franciaország eddig kilencből kilencszer verte Fidzsit és a múlt héten hosszú vereségsorozatukat megszakító gallok 14-12-re vezettek is a szünetben. A lesajnált vendégek aztán Ben Volavola három büntetőjével fordítottak majd óriási védőjátékot bemutatva 21-14-el arattak bravúros győzelmet.