Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Házi, sütőtökös tésztájú gnocchi: így tényleg egyszerű lesz

Próbáld ki az olaszok nudliját krumpli helyett sütőtökkel! Nem fogod megbánni.
Levesbe, kevert sütikbe, pitékbe, sőt, tésztákba is jól illik az ősz kedvence, a sütőtök. Még a gnocchit is különlegessé teheted vele. Az olaszok egyszerűen imádják. Pont úgy készül, mint a krumplis nudli. Zsályás, vajas krémbe forgatva igazán ínycsiklandó. Elég megszórni sajttal, de tejszínes mártással is kínálhatod. 

Hozzávalók:

60 dkg sütőtök
20 dkg liszt
3 evőkanál parmezán sajt
1 db tojás
6 db zsályalevél
1 késhegynyi szerecsendió
3 dkg vaj
bors

Elkészítés:

A tököt darabold fel, magozd ki, és sütőben süsd meg 200 fokon, körülbelül 20 perc alatt. Húzd le a héját, és még melegen pépesítsd villával vagy botmixerrel. Ha kihűl, keverd hozzá a lisztet, a parmezánt, valamint a tojást, és fűszerezd sóval, borssal, szerecsendióval. Gyúrd össze, akkor jó, ha kicsit lágy marad a tészta.

Lisztes kézzel sodorj rudakat, és darabold fel. A végén a villa hátuljával meg is formázhatod. Egy nagy fazékban forralj vizet, dobj hozzá sót, és több részletben főzd ki a gnocchikat. Ha feljönnek a víz tetejére, hagyd még őket az edényben egy percig, majd szűrd le, csepegtesd le. A vajat forrósítsd fel, rakd bele a felaprított zsályalevelet, és dobd rá a gnocchit. Kicsit forgasd is össze, ha szükséges, szórd még meg sóval, borssal. 

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések