A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Nógrádi: A migránspárti erők talán most vannak utoljára többségben

Szerdán megszavazta a magyar jogállamiság helyzetéről szóló Sargentini-jelentést az Európai Parlament. Vádirat, összeollózott lista, valótlanságok gyűjteménye – sokak szerint ez a dokumentum lényege, valamint a nyilvánvaló kettős mérce.
Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az M1 műsorában az aktuális helyzetről és Németország esélyeiről fejtette ki a meglátásait. A biztonságpolitikai szakértő szerint a jövő év májusától egy új Európa fog születni.

A migránspárti erők – úgy tűnik – most vannak utoljára többségben, a jelentés ezt tükrözi. Formailag azonban nem volt korrekt, hogy a leadott szavazatoknál a tartózkodókat nem vették figyelembe. Vannak olyan pártok, amelyek kiálltak Magyarország mögött. Az Európai Néppárton belül viszont megosztottság van, látni lehetett, melyik tömb van hazánk mellett és ellenünk. Akárhogy is nézzük, ennek a jelentésnek számottevő ereje nincs, jövőre, májusban már egy új Európa születik – mondta Nógrádi György.

A német kérdés

Chemnitz után a német közhangulat jól láthatóan megváltozott. A politika szempontjából beszédes, hogy a volt NDK területén a nagykoalíció nem kapott többséget. Szászországban – ahová Chemnitz városa is tartozik – a bevándorlásellenes AFD 27 százalékot kapott. Az elmúlt tíz napban az országos vezetők szájából elhangzott, hogy előbb a volt NDK-t kellene integrálni, 28 évvel a német újraegyesítés után az egy főre jutó GDP a volt szocialista régióban 30 százalékkal még mindig elmarad a nyugati részekhez képest. Az látható, hogy Németország nyugati és keleti része szemben áll egymással – húzta alá a szakértő.

A keletnémet részek dilemmája

A „keletnémet” területeken százalékarányában sokkal több az illegális bevándorló, mint a nyugati részen. Az ottani lakosság is jóval keményebben van ellenük. Chemnitz jelszava volt: „Vége a régi rendszernek, mi vagyunk a fordulat.” Mérvadó az utca emberének hangulata is. Egy átlagos német családban egy-két gyerek van. Egy bevándorló hátterűben pedig hat és akár tíz gyerek is. Az átlag német nem érti, miért kell az ő pénzéből, szociális segély gyanánt eltartania azokat, akiknek dolgozniuk sem kell.

A választások esélyei

Nógrádi úgy látja: Németországban a helyzet lassan változik. Ha ma lenne a választás, a CDU–CSU 28 vagy 29 százalékot kapna, ami történelmileg a legrosszabb eredményük. Ez azt jelenti, hogy az Alternatíva Németországért párt már behozta a szociáldemokraták tetszési indexét, és ha ma lenne egy választás, a jelenlegi nagykoalíció – valószínűleg – nem kapna szavazati többséget.

„Németország egy rendkívül nagy hajó. Egy hajót lassan lehet mozdítani. A lakosság ezt sokkal gyorsabban szeretné” – mondta a szakértő, majd folytatta – ha az októberi bajor választáson a CSU rosszul szerepel, annak hatása lesz a berlini kormány politikájára. Eddig Angela Merkel kancellár a vezető ereje volt Európának, ügyesen politizált. Most hárman jelentkeztek be az utódlására.

Az biztos, hogy a jövő májusi európai parlamenti választások után a kontinens politikai értelemben átrétegződik. A kulcskérdés a migráció, illetve ennek kapcsán a biztonság kérdése lesz – nyilatkozta Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések