Az időjárás sokszor befolyásolja a nők piros betűs napjait. A női szervezet átlagosan 28 naponként tisztul meg, és áll készen a megtermékenyülésre. Ez hormonális folyamatok eredménye, amit a vegetatív idegrendszer szabályoz.
Az időjárás a vegetatív idegrendszeren keresztül hat a szervezetünkre. Sokféle módon tapasztaljuk a kedvező, vagy éppen a kedvezőtlen hatásait.
A menstruáció folyamán a méh összehúzódása segíti elő a lelökődő nyálkahártya kiürülését. Ha olyan időjárási szituációban menstruál a nő, amikor a légköri folyamatok a görcsös fájdalmakat felerősítik, akkor bizony ezek a méhösszehúzódások is intenzívebbé válnak, és olyan nők is görcsös fájdalmat vagy alhasi húzó jellegű érzést érezhetnek, akiknél egyébként ez nem jellemző.
Akik amúgy is fájdalmasan élik ezeket a napokat, ők bizony még inkább megszenvedik, ha az időjárás nem a kedvező módon alakul.
Egyszer több egyszer kevesebb
A vérzés mennyisége is múlhat az időjáráson. Vannak olyan időjárási szituációk, amikor a vérzéssel járó panaszok felerősödnek, vagy halmozottabban jelennek meg. Ezekben a helyzetekben a véralvadási folyamatokat befolyásolja a légköri helyzet. Vannak olyan országok, ahol a műtéteket ilyenkor akár el is halasztják, mert a kialakult vérzést nehezebb csillapítani.
Az ilyen időjárási környezetben a menstruáció mennyisége is több lehet a szokottnál. Különösen fontos lehet ez, ha valamilyen oknál fogva vérhígító készítményt szed.
Ha bőségesebb a vérveszteség, fontos a helyes étkezéssel és több folyadékkal kompenzálni a veszteséget.
Persze a légköri folyamatok sokkal összetettebbek, és a szervezetünk is sokkal bonyolultabban működik, így ha feszültebbek vagyunk vagy alvászavaraink vannak a nehéz napjainkon, gondoljunk arra, hogy az időjárás, bizony sokféle módon hat a szervezetünkre és a kellemetlen panaszokat, tüneteket nem kell elviselni, hiszen a megoldás már meg van.
Forrás: Napidoktor.hu
0 Megjegyzések