Támogassa munkánkat!

Igényeljen tagsági kártyát. Kattintson IDE.

Csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban

Elemzők által várt növekedés helyett csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma a múlt héten az Egyesült Államokban.
A washingtoni munkaügyi minisztérium csütörtökön azt közölte, hogy a szezonálisan kiigazított adatok szerint a segélykérelmek száma 207 ezerre, 1969. december 6-ika óta legalacsonyabbra csökkent a július 14-én zárult héten. Elemzők 220 ezerre számítottak az egy héttel korábbi 215 ezer után.

Már a 175. egymást követő héten maradt 300 ezer alatt ez a szám. A 300 ezer alatti értéket a munkaerőpiac robusztus erősödésének jeleként értelmezik az elemzők.

A segélykérelmek számát mérő négyhetes mozgóátlag 2750-nel, 220 500-ra mérséklődött.

A tartósan munkanélküli segélyt kérők száma 8 ezerrel, 1,751 millióra nőtt a július 7-én zárult héten. Már a 65. egymást követő héten állt kétmillió alatt ez a szám, tükrözve a munkaerőpiac feszességét.

A tartósan munkanélküli segélyt kérők számát mérő négyhetes mozgóátlag 6250-nel, 1 millió 735 ezer 750-re nőtt, ez a szám a 62. hete volt kétmillió alatt.

Az amerikai munkaerőpiac a teljes foglalkoztatottság körüli szinten mozog, a munkanélküliségi ráta júniusban 4 százalékra emelkedett a 18 éves mélypontnak számító májusi 3,8 százalékról.

(MTI)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések