Évente 10.518 migránst kellene befogadnia Magyarországnak, de ha minden jól megy nem lesz már honnan befogadni. 1-2 éven belül mindenhol migrációellenes kormányok alakulhatnak az Európai Unióban, az olasz jobboldal egyenesen bejelentette, hogy győzelme esetén saját kezűleg paterolja vissza az illegális bevándorlókat Afrikába és nem kérnek abból, hogy Brüsszel szétszórja Európában a náluk lévőket.
A dublini rendelet tervezett reformja alapján 10.518 migránst kellene befogadnia Magyarországnak – írja egy szakértői javaslatra hivatkozva a MagyarIdők.hu. Az új javaslat szerint az uniós országoknak „tisztességes részesedést” kellene vállalnia a migránsok elosztásából, amelynek számát egy algoritmussal határoznának meg.
Az új javaslat értelmében egy szolidaritási mechanizmust, pontosabban az önkéntes és a kötelező áttelepítést vezetné be. Az önkéntes áthelyezés akkor lépne életbe, ha egy tagállam eléri a számára meghatározott „tisztességes részesedés” száz százalékát, míg a kötelező áthelyezés 160, illetve 180 százaléknál lépne életbe – írja a MagyarIdők.hu. A tisztességes részesedés arányát egy algoritmussal határoznák meg, amely figyelembe veszi egy tagállam lakosságszámát, GDP-jét, illetve az EU-ban egy évvel korábban benyújtott menedékkérelmek számát.
Ezek alapján Magyarország tisztességes részesedése 10.518 személy lenne. Az elképzelés szerint továbbá ha valamelyik tagállam eléri a számára megállapított tisztességes részesedés 100 százalékát, arra kell törekedni, hogy a többi tagállam pénzügyi, szakértői és technikai támogatásával visszaállítsák a normális körülményeket, amely a gyakorlatban a kötelező áthelyezést jelenti.
A MagyarIdők.hu szerint a konkrét intézkedéseket az Európai Tanács minősített többséggel fogadná el, vagyis egy vagy két tagállam vétója sem lenne elegendő az áttelepítések megakadályozására. A tervezet alapján minden tagállamnak az előre megállapított részesedése legalább 75 százalékát kellene kötelezően fogadnia, a fennmaradó 25 százalékot alternatív intézkedésekkel válthatná ki.
Az uniós terv egybecseng az Európai Parlament által tavaly novemberben elfogadott, a dublini rendelet reformjára vonatkozó javaslatával, amely a menedékkérők felső korlát nélküli áthelyezését és a befogadásuktól vonakodó tagállamok büntetését tenné lehetővé – írja a portál.
0 Megjegyzések