A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

A kerítőnő, aki kurv@t csinált a feleségeinkből

Helen Gurley Brown alig több, mint 5 éve halt meg, 2012. szeptemberében, 90 kemény munkával eltöltött év után visszaadta lelkét teremtőjének, ha szabad magam ilyen ünnepélyesen kifejezni. De ki ez a Helen Gurley Brown?
Ha mindössze annyit írok, hogy 32 éven át a COSMOPOLITAN főszerkesztője volt, alig mondok valamit, mert lényegében ő az, aki a legnagyobb mértékben tehető felelőssé az 1960-as években induló sz3xuáIis forradalomért, illetve a feminizmus elterjedéséért, mely mozgalmak nem csak végigsöpörték a világot, de majd kizárólag felelősek a családok széteséséért, az általános morál összeroppanásáért.

A meghirdetett eszmék főhordozója a COSMOPOLITAN havi magazin volt, ami már egy ideje magyar nyelven is megjelenik. Én pedig abban a szerencsében részesedek, hogy pontosan tudom, miről beszélek, mert éveken át magam is rendszeres olvasója voltam a feminizmus zászlóshajójának.
Az 1970-es években Magyarországon egy fél tucat emberen kívül más még csak nem is hallott a magazinról, miközben én előfizettem azt, és így havi rendszerességgel jött legalább egy évig. Családon belül előkelő finnyássággal társítva finoman dühöngött a bujtatott feminizmus, aminek legfőbb oka  Germaine Greer volt, <—– aki szerencsétlenségemre az Elayne névre hallgató feleségem évfolyamtársa volt Melbourne-ben, lévén, hogy mindketten 1939-ben születtek. Ms. Greer pedig a nemzetközi feminizmus első számú üstököseként futott be, amiért feleségem kellően csodálta, és részben követte példáját, mert mint annak idején értesültem róla Germaine néhány évre férjül vett egy melbournei, meglehetősen izmos dokkmunkást, kizárólag sz3xuáIis megfontolásból kifolyólag, mert hát a PhD-vel rendelkező ausztrál férfiak potenciája a béka segge felé konvergált. Elayne-nek pedig én voltam a dokkmunkása. Ms. Greer fő műve a „Female Eunuch (A nőstény eunuch) a családi könyvespolc díszhelyén pöffeszkedett, elárulva minden kedves hozzánk látogatónak, hogy itt bizony elnyomott nők nem léteznek. A ház urát, ha nem is lehet megetetni, rá van kényszerítve a “sex for everyone with anybody” (sz3xelés mindenkinek akárkivel) praktikus magatartásra. Akit érdekelnek a részletek, az olvassa el a „Kíváncsi hungaromániás” című szösszenetemet – megtalálható a „Született feleségek”-ben.
Visszakanyarodva Helen Gurley Brown-hoz, mindenképpen meg kell említenem, hogy méltatói nem felejtik el megjegyezni első könyvének “Sex and the single girl” (sz3x és a szingli nő) kulcs mondata: „Add el a tested, és ne várj a szerelemre.” Elég sok nőt fertőzött meg sikeresen. Ő maga 19 évesen elhelyezkedett egy „Escort service (kísérőtárs szolgáltatás) cégnél, akik gésákat állítottak elő amerikai lányokból, amerikai üzletemberek számára. Helen mindössze 5 dollárt zsebelt be 50 körüli pasiktól (saját maga tesz róla említést, nem elhanyagolható büszkeséggel, 2000-ben megjelent önéletrajzában), vagyis személyes tapasztalataiból merített ihletet könyvéhez. Személy szerint teljesítményét nem tartom világcsúcsnak, mert családom gyereknevelőnője és egyben szakácsnője, valamint a családfő személyes szeretője 16 évesen megtette nagy vonalakban ugyanezt, igaz 5 dollár helyett 1967-ben 50   forintért, amikor is a sz3xuáIis szabadság már kezdett hozzánk is beszivárogni. Szóval ilyen hölgyek közvetlen függősége alatt született meg a COSMOPOLITAN előfizetése, hogy legyen nekik miből muníciót gyűjteni, nekem pedig pusztán miheztartás végett.

Helen Gurley Brown (ez utóbbi, azaz Mr. Brown a férjeként vonult be a történelembe, akit sikerült két évvel túlélnie) áldásos tevékenységének egy része Germaine Greer-nek is sok volt, ami miatt élénk vita alakult ki közöttük. Nem szeretek statisztikai adatokkal előhuzakodni notórius pontatlanságuk miatt, de ha az 1967 és 2007 közötti 40 évet vizsgáljuk, kiderül, hogy a házasságon kívül született amerikai gyerekek aránya megtízszereződött, 4 százalékról 40 százalékra nőtt, ami egyenes következménye a nők öntudatra ébredésének. Azt már az első emberpártól tudjuk, hogy a rosszra való csábítás sokkal könnyebb, mint a jóra. Ez a magyarázata annak, hogy a Sex and the single girl üzenete: „család helyett karrier és sz3x” olyan hatásosan beépült a fiatal amerikai nők életébe, hogy az „eredmény” egyszerűen fenomenális. Ha pedig mégis férjhez akarnál menni, akkor a H.G.B. recept a következő: Vesd ki a hálódat, légy kedves, elbűvölő, sz3xi, épülj be a tudatába, a minden napjaiba olyan mélyen, hogy ne tudjon élni nélküled. Amikor ez megvan, akkor jön a kegyelemdöfés, vegyen el feleségül vagy nem lát többet. És ha már feleség vagy, akkor a félrelépés nem csak abszolút jogos, de egyenesen kívánatos. Hogy miért? Hát női önbecsülés végett: Nehogy már a pasid azt higgye, hogy nem vagy független. Ami pedig a „madám” szerep felvállalását illet: „Soha ne feküdj össze olyan pasival, akinek kevesebb pénze van, vagy több problémája, mint neked.” Valóban praktikus, de mélyen erkölcstelen tanács, ami ma már a többséget nem zavarja.
Na és az eredmény. Sok millió amerikai feleség és anya hátat fordított a családjának és munkát vállalt ahelyett, hogy ellátták volna a szerető férjeiket és gyermekeiket, inkább engedelmeskednek a főnökeiknek, akik szeretet helyett kifizetik őket. H.G.B. szerint, ha a férj eltartja a feleségét, akkor a nő „parazita”, ha a nő kurva vagy a munkahely rabszolgája, akkor „független” és „felszabadított”. Különös szemlélet, de napjainkban Magyarországon is lehet vele találkozni, ami azt illeti, egyre gyakrabban. Ezt a nők nagy része úgy át tud venni, mint egy almás pite receptet. Ami furcsa, hogy a férfiak nem figyelnek fel rá. Elviszik nyaralni fiatal barátnőjüket, aki utazás közben a COSMOPOLITÁN-t olvasgatja. Ha a férfi rákérdez, akkor felolvasneki egy menő cikket: „Ha meguntátok a misszionárius pózt, cselezhetsz egy kicsit. Húzd a térdeid a mellkasod felé, és közben zárd össze a lábaidat szorosan, miközben a pasid térdelő helyzetben fölötted marad. Ez a szoros bilincs bizonyára nem lesz ellenére, maximum a gyönyörtől fogja azt kiáltani: Le vagy tartóztatva!” – Szó sincs róla király ez a cikk, csak nem szabad mögé nézni, hogy pontosan mit takar. A nők nem született sz3x bajnokok, ne induljunk ki magunkból. A szingli nők esetében a sz3x nem más, mint beetetés.

Ami pedig a vén szatyor Helen Gurley Brown-t illeti piszok jó munkát végzett, aminek eredményét visszahagyta a világra. Tanácsait, attitűdjét milliók követik, akik mire felébrednek a valóságra, már réges-régen túl késő. A kerítőnő halálával már semmi se változott.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések