A hágai fellebbviteli bíróság elutasította egy segélyszervezet arra vonatkozó indítványát, hogy a kormány tegye lehetővé még több, Görögországban és Olaszországban regisztrált migráns hollandiai befogadását.
Az Elsevier Weekblad című holland hetilap internetes kiadásában arról ír, hogy a fellebbviteli bíróság keddi döntésében helybenhagyta a korábbi elutasító döntést arra vonatkozóan, hogy a kormány még több menedékkérő számára biztosítson letelepedési lehetőséget az Európai Unió 2015 szeptemberében elfogadott, áthelyezésre vonatkozó migrációs megállapodásában szereplő keretszámon felül.
A bíróság döntése indoklásában hangsúlyozta, az áthelyezésre jogosult menedékkérők száma nem korlátlan, hanem attól függ, hogy hány menedékkérő van éppen, aki ténylegesen jogosult az áttelepítésre.
A jogi eljárást kezdeményező szervezet nyilatkozatában azt hangsúlyozta, hogy a vártnál kevesebb menedékkérő vált jogosulttá az áthelyezésre, mert a tagállami hatóságok lassúsága miatt kevesebb befogadásra alkalmas hely áll rendelkezésre, továbbá számos menedékkérő nem bízik az uniós áthelyezési programban.
Úgy tűnik idővel minden országnál betelik a pohár, és nem engedik, hogy Brüsszel “kifacsarja” őket, és rájuk erőltessenek olyan dolgot, amit nem szeretnének.
A nemzetállamok erőre törését – mondhatni – Magyarország indította el, nemet mondva a kötelező kvótára.
Forrás: 888.hu
0 Megjegyzések