Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Pusztító időjárás csap le ma Magyarországra!

Jégesőre, felhőszakadásra, szélviharra, áramkimaradásra, kidőlt fákra figyelmeztet a meteorológia, leginkább a Duna vonalától keletre eső területeken!
Intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 50 mm-t meghaladó csapadék hullhat. A hirtelen lehulló csapadék következtében a terepviszonyok, hidrológiai feltételek függvényében árvizek alakulhatnak ki akár lakott településeken, fontosabb útszakaszokon is. Főként a hegyvidéki területeken, a kisebb vízfolyások, patakok vízszintje emelkedhet meg ugrásszerűen. Városi környezetben a csatornázottság, terepviszonyok függvényében helyenként szintén számítani lehet gyors lefolyású árvízre. Készüljünk fel közlekedési korlátozásokra. A közművek (elektromos áram, víz, gáz) és telekommunikáció szolgáltatásában is esetleg problémák lehetnek. Legyünk felkészülve ingatlanunk és vagyontárgyaink védelmére.

Közepes bekövetkezési kockázat mellett kialakulhat heves zivatar (károkozó szél vagy nagy méretű jég kíséretében).

Közeli zivatartevékenység esetén kerüljük az időjárásnak, villámlásnak jobban kitett kimagasló helyeket, keressünk fedett helyet. Helyenként számítani lehet nagy erejű, hirtelen szélrohamokra, melyek fákat törnek ki és épületkárokat okoznak. A közutakon alkalmazkodjunk az egyes szakaszokon hirtelen megváltozó látási és útviszonyokra, célszerű biztonságosabb helyen megvárni a vihar elvonultát. Közlekedési fennakadásokra is számítani lehet.

Forrás: meteoaralm.eu

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések