Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Ismét az Európai Bíróság előtt a devizahitelesek ügye: több ezer milliárd forint a tét

Ismét az Európai Bíróság elé került a devizahitelesek ügye. A bíróságnak arra kell választ adnia, hogy kit terhel az árfolyamkockázatból fakadó veszteség; az adóst vagy a bankot? A tét több ezer milliárd forint.
Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász az M1 Ma Reggel című műsorában elmondta: több ügy megjárta már a luxemburgi bíróságot az elhíresült Kásler-ügytől kezdve.

Az ezermilliárdos nagyságrendű ügytömeg, illetve tárgy arra vonatkozik, hogy az árfolyamkockázatot ki viseli, vagyis, amikor megkötötték a szerződéseket, melyek bírósági vizsgálat alá kerültek, a Kúria kimondta, hogy az egyoldalú kamatemelés tisztességtelen, és az árfolyamrés is, ám nem nyilvánult meg a legfőbb bírói fórum az árfolyamkockázat tekintetében.

A Budapest környéki törvényszék 2016-os ítélete kimondta, hogy a fogyasztók nem tudtak az árfolyamkockázattal kapcsolatos terhekről, ebben tehát nincs egységes gyakorlat, ezért kellett Luxemburghoz fordulni – fűzte hozzá.

Lomnici Zoltán aláhúzta: Magyarországon a legalacsonyabb az eladósodottság a legalacsonyabb a régióban, csupán 33 százalék.

2004 előtt 1200 milliárdos volt a lakáshitel-állomány, 2002-10 között 6500 milliárdra nőtt, és 140 szeresére nőtt a devizahitelek számra, vagyis a Medgyesy-Gyurcsány kormány idején keletkezett az az adósságcsapda, amit még mindig nyögnek a magyarok – mondta Lomnici Zoltán.

Olvasd el a többi hírt is a facebook oldalunkon!

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések