Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Háború törhet ki Nagy Britannia és az Európai Unió között

Különleges időkben különleges emberekre van szüksége Nagy-Britanniának. A brit kormány William Uryt kérte fel tanácsadóként a Brexit levezénylésére. Ury korábban békéltetőként dolgozott katonai konfliktusok megoldásában a Közel-Keleten és Indonéziában.
A brit kormány egy olyan tanácsadó segítségét kérte a Brexit-tárgyalások lebonyolításában, aki korábban katonai konfliktusok békés lezárásában vett részt – írja az Independent.

Szombaton a brit kormány megerősítette, hogy kormánytisztviselők találkoztak William Uryval, aki korábban mediátorként dolgozott olyan konfliktusok feloldásában, mint a balkáni háborúk, az indonéziai polgárháború, vagy a közel-keleti konfliktusok.

Legutóbb annak a csapatnak volt tagja, amely segített lezárni a véres kolumbiai polgárháborút, ahol a központi kormány évtizedeken keresztül küzdött a kommunista gerillák ellen.

Ury weboldala szerint segített a 80-as években a szovjeteknek és az amerikaiaknak, hogy létrehozzanak egy úgynevezett krízisközpontot, amelynek célja a nukleáris háború elkerülése volt.

Egy kormányközeli forrás szerint Ury a Brexit-tárgyalásokkal kapcsolatban brit tisztviselőknek adott tanácsokat, mégpedig olyan esetekre, amikor egy tárgyalás során elszabadulnak az indulatok.

Elképesztő, hogy mielőtt megindultak volna a tárgyalások, a kormány megnyomta a nukleáris csapást elindító gombot, és idehozott egy háborús közvetítőt”

– mondta a magát megnevezni nem akaró kormányközeli forrás a The Sunnak.

William Uryt a Brexit-minisztérium alkalmazza, ám alkalmazásának körülményeiről nem adtak ki részleteket, így nem tudni, hogy egyáltalán fizetésért dolgozik-e.

A mediátor márciusban adott egy interjút a BBC-nek. Az egyik kérdés például az volt, hogy hogyan kezeljük a nehéznek, stresszesnek ígérkező tárgyalásokat.

A sikeres tárgyalások alapja, hogy ne reagáljunk ösztönösen. Amikor több burkolt fenyegetés is elhangzik, akkor fontos, hogy felismerjük, hogy ez egy hosszú tárgyalás, ami nemcsak arról szól, hogy nyélbe üssünk egy alkut, hanem arról is, hogy alapvetően megváltoztassunk egy kapcsolatot” – mondta Ury a BBC-nek.

Az EU és Nagy-Britannia közötti kapcsolat a Brexit-népszavazás óta amúgy sem volt túl fényes, ám április 26-án végképp megromlott, amikor Theresa May brit miniszterelnök és Jean-Claude Juncker együtt vacsorázott a Downing Streeten, a miniszterelnöki rezidencián.

Mint kiderült, személyesen Jean-Claude Juncker szivárogtatta ki a katasztrofális vacsora részleteit a német sajtónak. A felek kölcsönösen sértegették egymást, és Juncker burkolt fenyegetést intézett a brit miniszterelnökhöz, amely szerint nem lesz semmiféle Brexit-megállapodás. Ez egyébként katasztrofális következményekkel járna a britek számára, hiszen több, mint 50 kereskedelmi megállapodást kellene újra tető alá hozniuk az elkövetkezendő két évben. Ezek elmaradása brutális károkat okozna a brit nemzetgazdaságnak.

A héten megindult a nyilatkozatháború a felek között: May szerint Juncker bele akar avatkozni az előrehozott brit választásokba, Juncker szerint pedig az angol nyelv egyre kevésbé tölt majd be fontos szerepet Európában.

Forrás: 888.hu

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések