Mindössze néhány százan jelentek meg a tegnap 17 órára a Kossuth térre meghirdetett tüntetésen.
Az eseményt a Civilizáció nevű csoport szervezte, gyakorlatilag egy piknikről volt szó. A résztvevők pokrócokon ülve megették szendvicseiket, meghallgatták a zenét, a beszédeket, majd békésen hazamentek.
A megmozdulás célja az volt, hogy a külföldről 7,2 millió forintnál nagyobb anyagi támogatásban részesülő civil szervezetek átláthatóságát célzó törvény visszavonását kérjék.
A vezérszónok Móra Veronika, a norvég alap pénzeit elosztó Ökotárs Alapítvány igazgatója arról beszélt, a szervezetek a többi között fedelet adnak a hajléktalanoknak, megvédik a kiszolgáltatottak jogait.
– Mindezt azért csinálják, mert van szívük, és tényleg nem akarnak senkit az út szélén hagyni – tette hozzá. Ugyanakkor civilként bele kívánnak szólni abba is, hogy merre haladjon az ország, mivel – mint fogalmazott – demokrácia nem működhet civil szervezetek nélkül.
Az eseményt 83 civil szervezet támogatta, akik, mint azt a parlament elé kifeszített óriási molinón közölték, 645 240 emberen segítettek az idei évben. A demonstráción feltűnt az Amnesty International és a Magyar Helsinki Bizottság táblája is.
Forrás: Magyar Idők
0 Megjegyzések